Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen en Prosus helpen AEX verder vooruit

Adyen en Prosus helpen AEX verder vooruit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zette dinsdag de opmars voort onder aanvoering van techinvesteerder Prosus en betaalbedrijf Adyen. Bij de middelgrote bedrijven werden koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, en fitnessketen Basic-Fit lager gezet. De coronacrisis heeft bij deze bedrijven een flinke stempel gedrukt op de jaarcijfers. Ook technologiegroep TKH stond onder druk na tegenvallende resultaten.

JDE Peet's was hekkensluiter in de MidKap met een min ruim 6 procent. Het bedrijf verkocht afgelopen jaar meer koffie aan mensen die thuiswerken maar veel minder aan de horeca en bedrijven. Ook de vooruitzichten van het bedrijf stelden teleur. TKH volgde met een verlies van 4 procent. De resultaten van de technologiegroep stonden ook in de tweede jaarhelft onder druk.

Basic-Fit verloor 1,6 procent. Het bedrijf moest zijn sportscholen vorig jaar meerdere keren sluiten vanwege het coronavirus en leed een nettoverlies van dik 125 miljoen euro. Topman René Moos sprak van het zwaarste jaar in de geschiedenis van het bedrijf.

Adyen

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,2 procent hoger op 673,30 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 982,77 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,5 procent.

Adyen en Prosus gingen aan kop in de AEX met winsten tot 3,5 procent. De chipbedrijven ASMI en ASML en olieproducent Shell volgden met plussen tot 2,1 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD, die het onderdeel Nutri Granulations verkocht aan Huber Engineered Materials, won 1,8 procent. De verzekeraars ASR en NN Group sloten de rij met verliezen van meer dan 2 procent.

DHL

In Frankfurt steeg Deutsche Post DHL dik 2 procent. Het Duitse logistieke concern profiteerde vorig jaar van de razendsnelle groei van onlinewinkelen tijdens lockdowns en zag de winst flink stijgen. Het concern keert ook meer dividend uit en gaat voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.

Continental raakte ruim 6 procent kwijt. De Duitse bandenfabrikant en leverancier van auto-onderdelen kampte in het coronajaar 2020 met de malaise in de autosector en kwam met tegenvallen resultaten. In Kopenhagen klom Pandora 6,6 procent. De Deense sieradenverkoper zegt tevreden te zijn over de prestaties in de eerste twee maanden van 2021, ondanks dat ruim een kwart van de winkels gesloten waren vanwege lockdowns.

De euro was 1,1899 dollar waard, tegenover 1,1848 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 65,87 dollar. De prijs van een vat Brentolie steeg 1,5 procent tot 69,23 dollar.

Meer uit Financieel

Brussel bezorgd over groeiende afhankelijkheid Amerikaans lng

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.

29 minuten geleden
Kantoren Deutsche Bank doorzocht om beschuldigingen van witwassen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.

1 uur geleden
ASML-bestuurder heeft weinig zorgen over mogelijke AI-zeepbel

VELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.

1 uur geleden
Rijksambtenaren houden eerste 'prikactie' voor meer loon

UTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.

2 uur geleden
Rederij Maersk meldt verstoringen door winterweer Zuidwest-Europa

KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.

3 uur geleden
Webwinkelconcern Amazon schrapt ongeveer 16.000 banen

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 kantoorbanen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.

3 uur geleden
Reuters: China geeft toestemming voor import AI-chips uit VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.

4 uur geleden