Adyen en Prosus helpen AEX verder vooruit
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zette dinsdag de opmars voort onder aanvoering van techinvesteerder Prosus en betaalbedrijf Adyen. Bij de middelgrote bedrijven werden koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, en fitnessketen Basic-Fit lager gezet. De coronacrisis heeft bij deze bedrijven een flinke stempel gedrukt op de jaarcijfers. Ook technologiegroep TKH stond onder druk na tegenvallende resultaten.
JDE Peet's was hekkensluiter in de MidKap met een min ruim 6 procent. Het bedrijf verkocht afgelopen jaar meer koffie aan mensen die thuiswerken maar veel minder aan de horeca en bedrijven. Ook de vooruitzichten van het bedrijf stelden teleur. TKH volgde met een verlies van 4 procent. De resultaten van de technologiegroep stonden ook in de tweede jaarhelft onder druk.
Basic-Fit verloor 1,6 procent. Het bedrijf moest zijn sportscholen vorig jaar meerdere keren sluiten vanwege het coronavirus en leed een nettoverlies van dik 125 miljoen euro. Topman René Moos sprak van het zwaarste jaar in de geschiedenis van het bedrijf.
Adyen
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,2 procent hoger op 673,30 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 982,77 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,5 procent.
Adyen en Prosus gingen aan kop in de AEX met winsten tot 3,5 procent. De chipbedrijven ASMI en ASML en olieproducent Shell volgden met plussen tot 2,1 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD, die het onderdeel Nutri Granulations verkocht aan Huber Engineered Materials, won 1,8 procent. De verzekeraars ASR en NN Group sloten de rij met verliezen van meer dan 2 procent.
DHL
In Frankfurt steeg Deutsche Post DHL dik 2 procent. Het Duitse logistieke concern profiteerde vorig jaar van de razendsnelle groei van onlinewinkelen tijdens lockdowns en zag de winst flink stijgen. Het concern keert ook meer dividend uit en gaat voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.
Continental raakte ruim 6 procent kwijt. De Duitse bandenfabrikant en leverancier van auto-onderdelen kampte in het coronajaar 2020 met de malaise in de autosector en kwam met tegenvallen resultaten. In Kopenhagen klom Pandora 6,6 procent. De Deense sieradenverkoper zegt tevreden te zijn over de prestaties in de eerste twee maanden van 2021, ondanks dat ruim een kwart van de winkels gesloten waren vanwege lockdowns.
De euro was 1,1899 dollar waard, tegenover 1,1848 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 65,87 dollar. De prijs van een vat Brentolie steeg 1,5 procent tot 69,23 dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
41 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
2 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.
2 uur geleden