Advocatenneef Ridouan Taghi blijft voorlopig in de cel
AMSTERDAM (ANP) - Youssef T., voormalig advocaat en neef van Ridouan Taghi, blijft voorlopig in de cel. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam maandag besloten. De advocaten van T. hadden gevraagd om hem vrij te laten, maar de rechtbank ziet voldoende zwaarwegende redenen om dat voorlopig niet te doen.
Het Openbaar Ministerie verdenkt T. ervan dat hij de schakel is geweest tussen de gedetineerde Taghi en de buitenwereld en dat hij hem heeft geholpen bij het maken van plannen voor een gewelddadige uitbraak of ontsnapping en het voortzetten van drugshandel. Volgens het OM werden er drie verschillende plannen ontwikkeld voor een gewelddadige uitbraak dan wel een ontsnapping van Taghi, hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo.
Volgens T. is dat niet het geval geweest. Hij ontkent iedere betrokkenheid. Zijn advocaten vroegen daarom de rechtbank hem vrij te laten. Wat ook meespeelt in het verzoek is dat T. onlangs voor de vierde keer vader is geworden. Hij zat toen al in de cel en heeft zijn zoontje nog nooit kunnen aanraken. De rechtbank vindt de verdenkingen tegen T. echter zwaarder wegen dan zijn persoonlijke belangen. Ook bestaat er volgens de rechtbank nog altijd de mogelijkheid dat er druk op T. uitgeoefend wordt van buitenaf om mogelijk boodschappen door te geven. T. had eerder zelf aangegeven dat hij zich onder druk gezet voelde.
T. heeft zich inmiddels van het tableau laten schrappen en is geen advocaat meer. Hij had een advocatenkantoor in Utrecht. Hij werd op 8 oktober aangehouden, tijdens een bezoek aan Taghi in de EBI in Vught.
De volgende zitting is in juli, ook dan zal de zaak nog niet inhoudelijk worden behandeld. De inhoudelijke behandeling staat vooralsnog voor december gepland.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
3 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
10 uur geleden