Advocaten van moeder: geen bewijs voor doden baby Sem
ARNHEM (ANP) - De advocaten van Margot H. (41), die wordt verdacht van het doden van baby Sem Vijverberg in Doetinchem, vinden dat het Openbaar Ministerie niet heeft bewezen dat H. verantwoordelijk is voor de babymoord. "De verdenking is alleen gebaseerd op de vaststelling dat zij de moeder is van Sem", zei raadsvrouw Brigitte Roodveldt woensdag in de rechtbank Arnhem.
Het OM eiste eerder op de dag een celstraf van vier jaar tegen de vrouw. Uit DNA-onderzoek is gebleken dat zij de moeder is van de baby die in januari 2006 werd gevonden in een rietkraag van de Kapperskolk in Doetinchem, niet ver van het ouderlijk huis waar de toenmalige pabo-student destijds woonde. Maar alleen de DNA-match en de vaststelling dat Sem kort na zijn geboorte om het leven is gebracht, zegt volgens de advocaten nog niets over de schuldvraag. Ook een ander kan verantwoordelijk zijn voor de dodelijke verwondingen en het achterlaten van de baby, opperden ze.
Volgens de advocaten Roodveldt en Petra Breukink is de beschuldiging van het OM alleen gebaseerd op de vaststelling dat H. de moeder is van Sem. H. kan zich niets van een zwangerschap of bevalling herinneren. Haar advocaten geloven niet dat het geheugenverlies van hun cliënt geveinsd is. "Ook zij wil weten wat er is gebeurd, maar ze kan er niet bij", zei Breukink.
"In alle contacten met ons was ze duidelijk en consistent. We hebben geen twijfel aan de oprechtheid van Margot", aldus Roodveldt. "Het OM zal het bewijs moeten aandragen dat Margot verantwoordelijk is voor Sems dood. Daarin is het OM niet geslaagd."
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
7 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
21 uur geleden