Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten Saïd R. willen afsplitsing van Marengo-proces

Advocaten Saïd R. willen afsplitsing van Marengo-proces

AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van Saïd R., een van de hoofdverdachten in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, willen dat zijn zaak wordt afgesplitst. De advocaten hebben zeer recent de verdediging op zich genomen, en R. is pas eerder deze maand aan Nederland uitgeleverd. Dat zeiden advocaten Mark Dunsbergen en Robert van 't Land maandag aan het begin van de zitting in de zwaarbeveiligde gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp.

Ze zeggen ongeveer acht tot negen maanden voorbereidingstijd nodig te hebben om het dossier - dat inmiddels al 50.000 pagina's behelst - tot zich te kunnen nemen. "We hebben uitgerekend dat we ongeveer 425 uur leestijd nodig hebben."

Het Openbaar Ministerie vindt het geen goed idee om de zaak van Saïd R. af te splitsen. Volgens de officieren van justitie zijn de zaken van R. en de medeverdachten dusdanig met elkaar verweven dat splitsing niet goed is. Ook kan het zorgen voor extra belasting van kroongetuige Nabil B., die dan in beide processen gehoord moet worden. Daarbovenop zou het betekenen dat meerdere strafkamers zich min of meer gelijktijdig over de betrouwbaarheid van de kroongetuige moeten uitlaten en over de rechtmatigheid van de afspraken die justitie met kroongetuige B. heeft gemaakt.

Colombia

Het OM meent dat de advocaten van R. aan "vijf tot zes maanden voorbereidingstijd" genoeg moeten hebben. "De vertraging ligt ook deels aan R. zelf. Hij heeft alle mogelijke juridische procedures benut om uitlevering uit Colombia te voorkomen", aldus de officier. R. werd in februari 2020 in een voorstad van Medellín in Colombia aangehouden, op 7 december is hij in Nederland gearriveerd. Hij zit nu vast in de extra beveiligde inrichting in Vught.

De rechtbank zal op een later moment beslissen over eventuele afsplitsing van de zaak. Een eerder soortgelijk verzoek van de advocaat van hoofdverdachte Ridouan Taghi, is door de rechtbank afgewezen.

In de huidige planning verwacht het OM in juni volgend jaar met de strafeisen tegen de zeventien verdachten te kunnen komen. Als de rechtbank beslist dat de advocaten van R. langere voorbereidingstijd krijgen, komt die planning weer op losse schroeven te staan.

Meer uit Binnenland

Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

24 minuten geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

26 minuten geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

1 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

3 uur geleden
Voorlopig geen boete voor Fletcher om asielopvang in hotel Epe

EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.

3 uur geleden
Vier jaar cel oud-medewerkster rechtbank voor verkopen gegevens

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.

3 uur geleden
Holocaustmuseum en ICC op programma bij staatsbezoek Steinmeier

DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.

4 uur geleden