Advocaten in proces rond Martien R. trekken zich terug
DEN BOSCH (ANP) - In het veelbesproken proces rond vermeend wapen- en drugshandelaar Martien R. hebben drie advocaten donderdag de verdediging neergelegd. Ze willen hun cliënten niet meer verdedigen, zeiden ze bij de rechtbank in Den Bosch.
Die beslissingen vloeien voort uit de beslissing van veertien van de vijftien verdachten om het proces verder te boycotten. Ook veel advocaten namen dat besluit. Onder hen acht raadslieden van het kantoor van advocaat Jan-Hein Kuijpers van de hoofdverdachte. De twee advocaten van Frank L. en die van Driekus N. legden de verdediging donderdag neer. Frank L. wil een andere advocaat, N. hoeft dat niet, liet hij weten.
De rechtbank besloot de zaak tegen de vermeende wapenhandelaar L. voor onbepaalde tijd aan te houden, zodat hij een nieuwe advocaat kan vinden. Of dat nog tijdens dit proces is of dat de zaak wordt afgesplitst, liet de voorzitter van de rechtbank in het midden.
Veertien medeverdachten
Vrijdag en dinsdag besloten dertien andere verdachten ook al tot het boycotten van de zaak. De rechtbank heeft in hun ogen "het vonnis al klaarliggen".
De zaak draait om Ossenaar Martien R. en veertien medeverdachten, onder wie een groot aantal familieleden. R. wordt verdacht van het leiden van een criminele organisatie die handelt in wapens en drugs. De meeste verdachten werden in november 2019 opgepakt tijdens Operatie Alfa. Dat was de grootste politieactie in de geschiedenis van Brabant.
Andere advocaten hebben overigens niet de verdediging neergelegd. Zij komen allen niet naar de rechtbank.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
5 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
9 uur geleden