Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten Ghislaine Maxwell zetten 'geheugenexpert' in

Advocaten Ghislaine Maxwell zetten 'geheugenexpert' in

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De advocaten van Ghislaine Maxwell hebben een psycholoog die gespecialiseerd is in "foutieve herinneringen" opgeroepen om als deskundige te getuigen in haar proces. De 59-jarige Maxwell wordt ervan beschuldigd meisjes te hebben geregeld voor zedendelinquent en multimiljonair Jeffrey Epstein, haar ex-partner.

De afgelopen weken getuigden vier vrouwen in de rechtszaal dat ze zijn geronseld door Maxwell om vervolgens te worden misbruikt door Epstein, die zichzelf na zijn arrestatie om het leven bracht in de cel. Het seksueel misbruik zou tussen 1994 en 2004 hebben plaatsgevonden, toen de vrouwen minderjarig waren. Maxwell deed volgens de getuigen zelf ook mee aan het misbruik.

De advocaten van Maxwell zijn nu aan de beurt om de beschuldigingen te ontkrachten. Ze willen volgens rechtbankdocumenten mogelijk zo'n 35 getuigen oproepen, al is nog geheim om wie het precies gaat. Elizabeth Loftus, de psychologe die is ingeschakeld, heeft eerder als deskundige getuigd in honderden rechtszaken, waaronder die van O.J. Simpson en Harvey Weinstein. Die laatste zit een jarenlange celstraf uit voor verkrachting en seksueel misbruik.

Uitleg

"Ik ben hier als professor en wetenschapper om te praten over de aard van het menselijk geheugen, de werking daarvan en hoe mensen herinneringen kunnen ontwikkelingen van zaken die niet zijn gebeurd", zei Loftus in de rechtszaal.

Ook stelde de psychologe uitleg te willen geven over hoe mensen "dingen anders herinneren dan dat die daadwerkelijk waren". Mogelijk wil het juridische team van Maxwell Loftus inzetten om aan te tonen dat de getuigenissen van de slachtoffers een kwart eeuw oud zijn en daarom mogelijk onnauwkeurig.

De advocaten van Maxwell willen tijdens het proces in New York ook de advocaten van haar beschuldigers aan de tand voelen. De advocaten van de Epstein-vertrouweling zouden zo willen ophelderen "hoe de samenwerking tot stand kwam tussen de beschuldigers van mevrouw Maxwell en de aanklagers".

Meer uit Buitenland

Newsom haalt uit naar Trump die uit klimaatakkoord is gestapt

BELÉM (ANP/AFP) - Het is afschuwelijk dat de Amerikaanse president Donald Trump tot twee keer toe uit het Klimaatakkoord van Parijs is gestapt. Dat zei de gouverneur van Californië Gavin Newsom dinsdag bij de klimaattop in het Braziliaanse Belém. "Donald Trump blijft hardnekkig vasthouden aan domme beslissingen."

11 minuten geleden
VN-rapport: veel meer koeling nodig, verduurzaming noodzakelijk

BELÉM (ANP) - Doordat het steeds warmer wordt op aarde, explodeert de vraag naar koeling. VN-milieorganisatie UNEP voorziet tot 2050 een verdrievoudiging en pleit in een dinsdag op de klimaattop gepresenteerd rapport voor een zo duurzaam mogelijke aanpak. Met een slimme combinatie van maatregelen moet het volgens de opstellers mogelijk zijn om zo'n tweederde van de CO2-uitstoot door koeling te vermijden. Als de energiesector snel verduurzaamt, kan dat percentage nog hoger worden.

1 uur geleden
Burgemeester Istanbul riskeert meer dan 2000 jaar cel

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Turkse Openbaar Ministerie heeft 142 aanklachten ingediend tegen de burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu. Hij riskeert daarmee meer dan 2000 jaar cel.

1 uur geleden
EU overweegt nieuwe inlichtingendienst om geopolitieke spanningen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie overweegt het oprichten van een nieuw soort inlichtingendienst vanwege de huidige geopolitieke spanningen. Dat laat een woordvoerder weten na berichtgeving van onder meer de Financial Times. De Commissie zit nog in de verkenningsfase over zo'n veiligheidsdienst, benadrukt de woordvoerder.

2 uur geleden
Weer demonstratie in Belgrado tegen komst Trump Tower

BELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - In Servië houden de protesten aan tegen de geplande komst van een Trump Tower. Duizenden mensen demonstreerden bij de locatie in Belgrado van het bouwproject, blijkt uit beelden van lokale media. Het complex moet worden gebouwd op de plek van een voormalig legerhoofdkwartier dat in 1999 werd gebombardeerd door de NAVO. Tegenstanders vinden dat die plek als cultureel erfgoed beschermd moet worden.

2 uur geleden
Landen stemmen in met Ethiopië als gastland voor klimaattop COP32

BELÉM (ANP/RTR) - Landen hebben ingestemd met Ethiopië als gastland voor de klimaattop in 2027. De keuze wordt naar verwachting dinsdag formeel vastgesteld op de klimaattop die nu gaande is in het Braziliaanse Belém, bevestigde COP30-voorzitter André Corrêa do Lago.

3 uur geleden
Zelensky bezoekt frontstad Cherson

CHERSON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij een bezoek heeft gebracht aan Cherson. Deze Oekraïense stad ligt op slechts enkele kilometers van Russische posities aan de overkant van de rivier de Dnjepr en wordt voortdurend aangevallen met bommen en drones.

3 uur geleden