Advocaten achter schrappen megabeloning Musk willen zelf miljarden
WILMINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De advocaten achter de zaak tegen het megabeloningspakket voor Tesla-topman Elon Musk willen zelf een vergoeding van 6 miljard dollar voor hun bewezen diensten. Dat bedrag zou volgens hen niet contant overgemaakt moeten worden, maar zien ze het liefst in aandelen uitgekeerd.
"We erkennen dat de gevraagde vergoeding ongekend is", stelden de drie betrokken advocatenkantoren in hun aanvraag bij de rechter in de Amerikaanse staat Delaware. De vergoeding komt volgens de raadslieden neer op een uurtarief van 288.888 dollar. Musk heeft hun verzoek als "crimineel" bestempeld en stelde op zijn socialemediaplatform X dat "de advocaten die niets anders deden dan Tesla schade toebrengen, 6 miljard dollar willen".
De zaak draait om een beloningspakket ter waarde van zo'n 56 miljard dollar voor Musk. Musk kreeg dat jaren terug toegezegd bij autobouwer Tesla, maar een particuliere aandeelhouder was het daar niet mee eens en stapte naar de rechter. Eerder dit jaar ging een rechter in Delaware mee in de argumenten van die kleine belegger en zette een streep door het pakket.
Verhuizing
De advocaten die de belegger bijstonden moeten worden betaald door Tesla. Zij redeneren nu dat als Tesla straks al die miljarden van Musk terugkrijgt, daar voor hun ook best een riante beloning tegenover mag staan. Ze hebben bij hun aanvraag ook nog aangevoerd dat hun vergoeding fiscaal aftrekbaar zou zijn voor Tesla.
Over de megabeloning voor Musk zijn de laatste woorden nog niet gesproken. De rechter in Delaware moet de conclusies waarin het pakket werd verworpen nog formeel afronden. Zodra er een definitieve uitspraak ligt, heeft Musk dertig dagen de tijd om te beslissen of hij in beroep gaat. Zonder het aandelenpakket zou Musks vermogen flink dalen, waardoor hij opeens niet meer de rijkste man op aarde zou zijn.
De steenrijke zakenman werkt inmiddels aan een verhuizing van zijn bedrijven uit de staat Delaware uit onvrede over de rechtszaak. Hij heeft ook het bestuur van Tesla te kennen gegeven dat hij graag nog een groot aandelenpakket voor zichzelf wil regelen. Eerder verkocht hij nog een aanzienlijk deel van zijn aandelen om Twitter, dat nu X heet, te kunnen kopen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
3 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
5 uur geleden