Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten achter schrappen megabeloning Musk willen zelf miljarden

Advocaten achter schrappen megabeloning Musk willen zelf miljarden

WILMINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De advocaten achter de zaak tegen het megabeloningspakket voor Tesla-topman Elon Musk willen zelf een vergoeding van 6 miljard dollar voor hun bewezen diensten. Dat bedrag zou volgens hen niet contant overgemaakt moeten worden, maar zien ze het liefst in aandelen uitgekeerd.

"We erkennen dat de gevraagde vergoeding ongekend is", stelden de drie betrokken advocatenkantoren in hun aanvraag bij de rechter in de Amerikaanse staat Delaware. De vergoeding komt volgens de raadslieden neer op een uurtarief van 288.888 dollar. Musk heeft hun verzoek als "crimineel" bestempeld en stelde op zijn socialemediaplatform X dat "de advocaten die niets anders deden dan Tesla schade toebrengen, 6 miljard dollar willen".

De zaak draait om een beloningspakket ter waarde van zo'n 56 miljard dollar voor Musk. Musk kreeg dat jaren terug toegezegd bij autobouwer Tesla, maar een particuliere aandeelhouder was het daar niet mee eens en stapte naar de rechter. Eerder dit jaar ging een rechter in Delaware mee in de argumenten van die kleine belegger en zette een streep door het pakket.

Verhuizing

De advocaten die de belegger bijstonden moeten worden betaald door Tesla. Zij redeneren nu dat als Tesla straks al die miljarden van Musk terugkrijgt, daar voor hun ook best een riante beloning tegenover mag staan. Ze hebben bij hun aanvraag ook nog aangevoerd dat hun vergoeding fiscaal aftrekbaar zou zijn voor Tesla.

Over de megabeloning voor Musk zijn de laatste woorden nog niet gesproken. De rechter in Delaware moet de conclusies waarin het pakket werd verworpen nog formeel afronden. Zodra er een definitieve uitspraak ligt, heeft Musk dertig dagen de tijd om te beslissen of hij in beroep gaat. Zonder het aandelenpakket zou Musks vermogen flink dalen, waardoor hij opeens niet meer de rijkste man op aarde zou zijn.

De steenrijke zakenman werkt inmiddels aan een verhuizing van zijn bedrijven uit de staat Delaware uit onvrede over de rechtszaak. Hij heeft ook het bestuur van Tesla te kennen gegeven dat hij graag nog een groot aandelenpakket voor zichzelf wil regelen. Eerder verkocht hij nog een aanzienlijk deel van zijn aandelen om Twitter, dat nu X heet, te kunnen kopen.

Meer uit Financieel

Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

3 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

3 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

5 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

7 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

8 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

10 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

11 uur geleden