Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocate González Pérez krijgt prijs voor rol in toeslagenaffaire

Advocate González Pérez krijgt prijs voor rol in toeslagenaffaire

DEN HAAG (ANP) - Advocate Eva González Pérez is onderscheiden voor haar rol in het onthullen van de toeslagenaffaire. Van de Landelijke Cliëntenraad, die opkomt voor de belangen van mensen met een uitkering, heeft de advocate de eerste RoeteRing ontvangen. "Het is volledig op het conto van González Pérez te schrijven dat het toeslagenschandaal boven tafel is gekomen", aldus de jury.

González Pérez staat tientallen gedupeerden van de kinderopvangtoeslagaffaire bij. In die affaire zijn duizenden ouders door de overheid onterecht als fraudeur bestempeld en zo in de schulden gestort. Volgens de jury was het González Pérez die de politieke hoofdrolspelers in de onthulling, zoals Tweede Kamerleden Pieter Omtzigt (destijds CDA) en Renske Leijten (SP), over het schandaal benaderde. Ook hield zij contact met journalisten van RTL Nieuws en Trouw.

"Zowel de Kamerleden als de journalisten worden regelmatig geroemd om hun rol bij de onthulling van het toeslagenschandaal", aldus de jury. "González Pérez is op de achtergrond gebleven en zit daar niet mee."

Goede afhandeling

De advocate zegt zelf te blijven volhouden voor een goede afhandeling. "Elke keer krijgen de slachtoffers het gevoel dat over hen heen wordt gereden. Er komt weer een ‘sorry’ van een verantwoordelijke, maar dat wordt alleen gezegd als ze worden betrapt. Dit moet stoppen." Fouten maken kan volgens haar gebeuren, doelend op de toeslagenaffaire. "Maar wikkel het netjes af. Ik rust niet totdat dát is gebeurd."

De RoeteRing is vernoemd naar Else Roetering, een van de oprichters van de Cliëntenraad. De prijs is voor "mensen die opkomen voor de belangen van burgers, degenen die het systeem opschudden, of op een indringende wijze de positie van mensen in het sociaal domein in beeld brengen".

Meer uit Binnenland

Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

5 uur geleden
Landelijke storing in meldkamersysteem hulpdiensten

ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.

6 uur geleden
Fotomuseum opent op nieuwe locatie in verbouwd Rotterdams pakhuis

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.

8 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.

12 uur geleden
Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

15 uur geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

18 uur geleden
Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

23 uur geleden