Advocaat wordt moedeloos van blessures bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat wordt moedeloos van de aanhoudende blessuregolf bij Feyenoord. De 73-jarige Hagenaar mist bijna een heel elftal aan spelers. "Een aantal spelers heeft daardoor bijna alle wedstrijden moeten spelen: Diemers, Linssen, noem ze maar op. En ja, daar komen ook weer blessures uit voort", aldus Advocaat. "Drie keer in de week spelen hoeft niet zwaar te zijn als je wint, want dat geeft enorm veel energie. Maar zo kost het ontzettend veel kracht."
De gelouterde trainer benadrukt regelmatig dat hij zich niet wil verschuilen achter de vele blessures. "Maar alles wat tegen kan zitten, zit ook tegen", zei Advocaat na de nederlaag in de Europa League tegen Dinamo Zagreb (0-2). Met Bryan Linssen en Uros Spajic vielen in De Kuip weer twee spelers geblesseerd uit. "We moeten het elftal steeds aanpassen, iedere wedstrijd weer. Er valt een hoop weg, hoor."
De blessureperikelen hebben deels te maken met de keuzes die in de zomer zijn gemaakt. Met weinig financiële middelen op zak haalde technisch directeur Frank Arnesen spelers binnen die de laatste jaren nogal eens aan de kant stonden. "We hebben een selectie waarin heel wat spelers fysieke twijfelgevallen zijn", aldus Advocaat. "Vorig seizoen ging dat nog goed. Maar de medische staf heeft wel aangegeven dat deze spelersgroep fragiel is, in de zin van dat er weinig kan gebeuren. We hebben bepaalde spelers kunnen overtuigen om naar ons te komen, waarvan we wel wisten dat het in fysiek opzicht een risico zou zijn. Maar ja, anders hadden we ze niet gehad."
Niet spelen
De lijst van geblesseerde spelers is zo groot, dat Advocaat vorige week zelfs een briefje met daarop de namen van alle afwezigen meenam naar de persconferentie, omdat hij bang was dat hij anders spelers zou vergeten. Justin Bijlow, Sven van Beek, Ridgeciano Haps, Luis Sinisterra, Robert Bozenik, Leroy Fer, Christian Conteh; allemaal staan ze aan de kant. "Ze trainen mee, maar ze mogen allemaal nog niet spelen. Gelukkig hebben we Tyrell Malacia terug. Dat is echt een goede back hoor. Dat is de eerste. Nu moet Sinisterra terugkomen. Hij kan een tegenstander passeren."
De Colombiaanse vleugelspits liep begin dit jaar een zware knieblessure op. Advocaat zou Sinisterra volgende week graag meenemen naar Oostenrijk voor het beslissende duel in de Europa League met Wolfsberger. "Maar dat mag niet. Van de medische staf mag hij pas vanaf 12 december weer op de bank zitten. Ze willen hem geleidelijk brengen en geen risico nemen. Dat begrijp ik ook wel, die jongen heeft een heel zware blessure gehad. Maar het is wel jammer, want zulke jongens hebben we nodig om op welk niveau dan ook mee te doen."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
15 uur geleden