Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat wil het opnemen tegen Baudet en FVD-lijsttrekker worden

Advocaat wil het opnemen tegen Baudet en FVD-lijsttrekker worden

DEN HAAG (ANP) - Advocaat Michael Ruperti wil het tegen Thierry Baudet opnemen in een eventuele lijsttrekkersverkiezing voor Forum voor Democratie. Het is nog niet bekend of die verkiezing er daadwerkelijk komt, maar mocht het zover komen dan wil Ruperti "dat de leden iets te kiezen hebben", schrijft hij in een open brief op LinkedIn.

De advocaat, die gespecialiseerd is in militair recht, was eerder lid maar vertrok "na al het boreale gepraat over een uil". Nu is hij weer terug om het tegen Baudet op te nemen. Die is volgens hem degene die een coup pleegt binnen de partij. "Je schrijft zelfstandig een leiderschapsverkiezing uit, eigent jezelf alle ICT toe en zegt vervolgens dat leden via de mail op jou als enige kandidaat kunnen stemmen. Jouw FVD is dus een Forum voor Dictatuur."

Ruperti wil "realistische keuzes maken" zonder iemand uit te sluiten op basis van afkomst of religie, en het "wel zeggen zoals het is". Verder wil hij verbinden in plaats van polariseren, is hij "tegen de kartelpolitiek", wil hij "minder EU", radicalisme "keihard aanpakken" en "hard(er) werken juist belonen". Hij verwacht dat Baudet de meeste stemmen krijgt. "Maar in een democratische rechtstaat ben jij de grote verliezer."

Brandbrief

Baudet zei woensdag verkiezingen te willen uitschrijven, zonder dat het bestuur daarvan op de hoogte was. Hij had dinsdag al "de voorzittershamer neergelegd", benadrukte plaatsvervangend voorzitter Lennart van der Linden. Die was "verrast" door Baudets statement. "Hij heeft ons geappt en het toen online gezet." Vervolgens vroeg het bestuur Baudet te vertrekken, waar hij niet op in ging. Inmiddels hebben drie bestuursleden aangifte tegen hem gedaan, omdat hij hun de toegang tot ICT-systemen en social media-accounts had ontzegd.

Steeds meer FVD-ers keren zich openlijk tegen Baudet. Een brandbrief van Eerste Kamerlid en nummer drie op de lijst Nicki Pouw-Verweij, waarin ze stelt dat Baudet tijdens een etentje afgelopen vrijdag antisemitische complotten deelde en hij "geradicaliseerd" is, wordt onderschreven door Joost Eerdmans en Eva Vlaardingerbroek. Zij staan respectievelijk vierde en vijfde op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen. Baudet was donderdag zichtbaar aangedaan in een uitzending van Goedemorgen Nederland, waarin Vlaardingerbroek zich tegen hem uitsprak en zich achter het bestuur schaarde.

Meer uit Politiek

VVD-jongeren hekelen eigen partij en prijzen premier van België

DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.

1 dag geleden
Kabinet kijkt 'welwillend' naar mogelijke NAVO-missie Groenland

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.

2 dagen geleden
D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.

2 dagen geleden
Van Weel bezorgd over 'dappere' demonstranten in Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.

2 dagen geleden
Kabinet wil boete voor bedrijf dat minderjarige alcohol bezorgt

DEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.

2 dagen geleden
Hermans: zorgelijk dat VS klimaatverdrag verlaten, rest gaat door

DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) vindt het "zorgelijk" dat de Verenigde Staten een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties verlaten. Maar de demissionaire bewindsvrouw benadrukte vrijdag voor aanvang van de ministerraad ook dat andere landen, waaronder Nederland, samen blijven optrekken om klimaatverandering tegen te gaan.

3 dagen geleden
Aantal NSC-leden daalt na verkiezingsnederlaag van 8000 naar 3000

DEN HAAG (ANP) - Veel leden zijn weggelopen bij Nieuw Sociaal Contract (NSC) nadat de partij is gedecimeerd bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Het aantal leden is teruggelopen van zo'n 8000 begin vorig jaar naar 3000, bevestigt partijvoorzitter Reinout van Malenstein na berichtgeving van RTV Oost.

4 dagen geleden