Advocaat wil het opnemen tegen Baudet en FVD-lijsttrekker worden
DEN HAAG (ANP) - Advocaat Michael Ruperti wil het tegen Thierry Baudet opnemen in een eventuele lijsttrekkersverkiezing voor Forum voor Democratie. Het is nog niet bekend of die verkiezing er daadwerkelijk komt, maar mocht het zover komen dan wil Ruperti "dat de leden iets te kiezen hebben", schrijft hij in een open brief op LinkedIn.
De advocaat, die gespecialiseerd is in militair recht, was eerder lid maar vertrok "na al het boreale gepraat over een uil". Nu is hij weer terug om het tegen Baudet op te nemen. Die is volgens hem degene die een coup pleegt binnen de partij. "Je schrijft zelfstandig een leiderschapsverkiezing uit, eigent jezelf alle ICT toe en zegt vervolgens dat leden via de mail op jou als enige kandidaat kunnen stemmen. Jouw FVD is dus een Forum voor Dictatuur."
Ruperti wil "realistische keuzes maken" zonder iemand uit te sluiten op basis van afkomst of religie, en het "wel zeggen zoals het is". Verder wil hij verbinden in plaats van polariseren, is hij "tegen de kartelpolitiek", wil hij "minder EU", radicalisme "keihard aanpakken" en "hard(er) werken juist belonen". Hij verwacht dat Baudet de meeste stemmen krijgt. "Maar in een democratische rechtstaat ben jij de grote verliezer."
Brandbrief
Baudet zei woensdag verkiezingen te willen uitschrijven, zonder dat het bestuur daarvan op de hoogte was. Hij had dinsdag al "de voorzittershamer neergelegd", benadrukte plaatsvervangend voorzitter Lennart van der Linden. Die was "verrast" door Baudets statement. "Hij heeft ons geappt en het toen online gezet." Vervolgens vroeg het bestuur Baudet te vertrekken, waar hij niet op in ging. Inmiddels hebben drie bestuursleden aangifte tegen hem gedaan, omdat hij hun de toegang tot ICT-systemen en social media-accounts had ontzegd.
Steeds meer FVD-ers keren zich openlijk tegen Baudet. Een brandbrief van Eerste Kamerlid en nummer drie op de lijst Nicki Pouw-Verweij, waarin ze stelt dat Baudet tijdens een etentje afgelopen vrijdag antisemitische complotten deelde en hij "geradicaliseerd" is, wordt onderschreven door Joost Eerdmans en Eva Vlaardingerbroek. Zij staan respectievelijk vierde en vijfde op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen. Baudet was donderdag zichtbaar aangedaan in een uitzending van Goedemorgen Nederland, waarin Vlaardingerbroek zich tegen hem uitsprak en zich achter het bestuur schaarde.
Meer uit Politiek
BREUKELEN (ANP) - Theatermaakster en politica Agaath Witteman is vrijdag op 84-jarige leeftijd overleden. Ze stierf na een kort ziekbed aan de gevolgen van een hersentumor, in het bijzijn van haar familie. Theaterproducent Matthijs Bongertman heeft dat zaterdag namens de familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving door de Volkskrant.
15 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De leden van de ChristenUnie hebben zich op een congres in Harderwijk geschaard achter de strengere asielkoers van de Tweede Kamerfractie. Maar de uitslag van de stemming kon niet verhullen dat een groot deel van de achterban worstelt met de koerswijziging. Een oproep van oud-partijkopstuk Leen van Dijke om "trouw aan de kernwaarden" van de partij te blijven, kreeg ook brede steun.
17 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De ChristenUnie mist bij het kabinet-Jetten de beloofde terughoudendheid in medisch-ethische kwesties, met name rond een onlangs aangenomen wet over het gebruik van embryo's voor wetenschappelijk onderzoek. Dat heeft partijleider Mirjam Bikker gezegd op het congres van de christelijke partij in Harderwijk. "Stop met de liberale dramagenda", zei zij in een toespraak.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het levert geen extra problemen op in Ter Apel als het Europese migratiepact volgende week vrijdag van kracht wordt, verwacht asielminister Bart van den Brink. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gebruikt vanaf dan een nieuw systeem en gaat dat voorlopig alleen in Ter Apel gebruiken. Daardoor kunnen aanmeldingen niet meer worden afgehandeld door het asielzoekerscentrum in Budel, dat normaal gesproken enkele tientallen aanmeldingen per dag op zich neemt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan vindt dit niet het goede moment om gemeenten die te weinig statushouders opvangen daarop aan te spreken. Gemeenten huisvesten al jaren veel minder vluchtelingen met verblijfspapieren dan moet van de wet. De D66-bewindsvrouw werkt aan afspraken met de gemeenten hierover. "Het zou echt heel raar zijn als ik dan nu hier hele stevige uitspraken doe."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen link tussen het besluit om de begroting van minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) dit jaar bij te plussen en de beslissing om verder te gaan met het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme. Dat zei vicepremier en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vrijdag.
1 dag geleden