Advocaat wil aangifte doen tegen supporters Maccabi Tel Aviv
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse advocaat Adem Çatbaş bereidt aangiftes voor tegen supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv, die donderdag tegen Ajax speelde. Op X roept Çatbaş slachtoffers en getuigen van strafbare feiten die gepleegd zijn door Maccabi-supporters op zich te melden.
Volgens de advocaat maakten Israëlische supporters zich onder meer schuldig aan "vernieling, opruiing, openlijke geweldpleging, aanzetten tot haat, belediging en bedreiging." Çatbaş wil zondag niet inhoudelijk ingaan op de aangiftes of zeggen of en hoeveel mensen zich bij hem hebben gemeld.
In de nacht na de wedstrijd tegen Ajax braken ernstige ongeregeldheden uit in Amsterdam. Supporters van Maccabi Tel Aviv werden op straat aangevallen en opgejaagd. Israëlische supporters zouden zich echter ook hebben misdragen. Ze zouden onder meer Palestijnse vlaggen van gevels hebben getrokken en taxichauffeurs hebben bedreigd.
De Rotterdamse advocaat Haroon Raza deed zaterdag namens twee Belgische pro-Palestijnse organisaties aangifte tegen supporters van de Israëlische club. In die aangifte staat onder meer dat Maccabi-supporters iemand tegen de grond trappen en proberen een pro-Palestijnse demonstrant in elkaar te slaan.
Meer uit Binnenland
BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
15 minuten geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
2 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
9 uur geleden