Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: Vitesse ondermijnde stelselmatig licentiesysteem KNVB

Advocaat: Vitesse ondermijnde stelselmatig licentiesysteem KNVB

UTRECHT (ANP) - Vitesse heeft het licentiesysteem van de KNVB volgens de voetbalbond "stelselmatig proberen te ondermijnen". Er is volgens de advocaat van de KNVB aangetoond dat er "een patroon van onwil en misleidend gedrag" is geweest. Daar past volgens hem maar één straf bij: het intrekken van de proflicentie. Dat zei hij voor de rechtbank in Utrecht waar een kort geding tussen Vitesse en de KNVB dient.

Volgens de advocaat is het "niet langer te rechtvaardigen dat Vitesse de licentie behoudt", zei hij donderdag. Volgens de KNVB heeft Vitesse "de regels aan de laars gelapt" en was er in drie jaar tijd sprake van "zeventien overtredingen". "Er hadden al eerder maatregelen genomen kunnen worden, maar Vitesse kreeg respijt. Nu is er een streep getrokken", aldus de advocaat van de voetbalbond.

Volgens hem beschaamde de club continu het vertrouwen. Waarschuwingen en 'laatste kansen' werden volgens hem niet serieus genomen. Deze "onwil" om verplichtingen na te leven en verantwoordelijkheid te nemen, tast volgens hem de integriteit en geloofwaardigheid aan. De Arnhemse voetbalclub heeft "keer op keer op keer op keer" de kans gekregen om orde op zaken te stellen. "Als de licentie nu niet ingetrokken zou mogen worden, dan zou deze zwaarste sanctie nimmer toepasbaar zijn. Dat kan rechtsongelijkheid creëren."

Maatschappelijke organisaties, ondernemers en supporters van Vitesse hadden zich bij het kort geding tussen de voetbalclub en de KNVB aangesloten.

De rechter doet vrijdagmiddag uitspraak over het voortbestaan van de Arnhemse profclub.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona scoort vijf keer in uitduel met Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).

1 uur geleden
PSG verliest ondanks twee treffers van Torres punten in Rennes

RENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.

1 uur geleden
AC Milan wint van Torino in Serie A

TURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.

1 uur geleden
Atlético Madrid blijft tegen Villarreal steken op gelijkspel

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.

5 uur geleden
Cambuur: fans liepen brandwonden, gehoorschade en oogletsel op

LEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.

5 uur geleden
Onderbroken duel SC Cambuur - Feyenoord na halfuur hervat

LEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.

7 uur geleden
Cambuur - Feyenoord onderbroken na vuurwerkactie bezoekende fans

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na twaalf minuten onderbroken. Scheidsrechter Danny Makkelie stuurde beide ploegen naar de kleedkamer nadat fans van de club uit Rotterdam veel vuurwerk hadden afgestoken.

7 uur geleden