Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: vertrek al vroeg gemeld om rust te houden bij Feyenoord

Advocaat: vertrek al vroeg gemeld om rust te houden bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat had voor zichzelf al een tijdje terug bepaald dat hij zou stoppen als trainer van Feyenoord. De reden om dat dinsdag kenbaar te maken was in het belang van de club, zei hij woensdag in zijn vooruitblik op de wedstrijd tegen Dinamo Zagreb in de Europa League.

"Het ging meer om het moment wanneer ik het zou zeggen. Er kwam wat reuring in de kranten, onder meer over de lijn die technisch directeur Frank Arnesen wil volgen. Ik dacht: dan is dit het moment om het te vertellen, dan wordt het misschien weer wat rustiger", aldus Advocaat. "De bedoeling was om het een half jaar te doen. Dat ging vrij goed. Toen kreeg ik een verzoek van Feyenoord om nog een jaar langer door te gaan. Dat heb ik gedaan, met heel veel plezier tot nu toe. Dat wil ik graag op deze manier afsluiten. Voor mezelf is het beter om het door te geven aan een ander."

De spelers van Feyenoord moesten het nieuws uit de media vernemen. Advocaat vindt dat niet vreemd. "Spelers maakt het allemaal niet zoveel uit, of Jantje nou trainer is of Pietje. Je conformeert je altijd aan de eisen van de trainer. De een vindt jou wat beter dan de ander. Vanochtend hebben ze het allemaal gelezen. Waarom ik mijn spelers niet heb toegesproken? Mijn bui was niet zo goed, gisteren en vandaag", doelde Advocaat op het puntenverlies van zondag tegen FC Utrecht (1-1).

Slag om de arm

De trainersloopbaan van Advocaat lijkt nu ten einde, al hield de 73-jarige Hagenaar toch een slag om de arm. "Iedere ochtend om half 7 gaat de wekker. Op een gegeven moment houdt het op. En dan wil ik stoppen. Als clubcoach dan hè", zei hij lachend om daar aan toe te voegen dat een baan als bondscoach van Curaçao of Trinidad en Tobago hem wel wat lijkt. "Maar de grootste kans is dat ik gewoon stop."

Advocaat is al 24 duels in de competitie ongeslagen met Feyenoord en hoopt met de Rotterdammers de volgende ronde van de Europa League te halen. "Waardering krijg je alleen maar als je wint. Gelukkig hebben we dat veel gedaan", zegt hij. "Zagreb heeft aan 1 punt genoeg. Ik ben er ook van overtuigd dat zij vanuit de leunstoel gaan spelen om ons de fouten te laten maken, wat we ook tegen FC Utrecht veelvuldig deden."

Ridgeciano Haps is nog enkele weken niet beschikbaar omdat hij ziek is. Feyenoord meldt niet wat hij precies heeft. Er gingen ook geruchten rond dat er wat anders met hem aan de hand zou zijn, hoorde Advocaat. Zo ging zelfs het verhaal dat Haps in de gevangenis zou zitten. Advocaat: "Hij is gewoon ziek. Over een of twee weken komt hij weer terug en dan moet hij maar zeggen wat hij heeft gehad. Om te insinueren dat hij in de gevangenis zit, vind ik wel heel erg ver gaan."

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

3 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

5 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

6 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

8 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

8 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

9 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

10 uur geleden