Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: vertrek al vroeg gemeld om rust te houden bij Feyenoord

Advocaat: vertrek al vroeg gemeld om rust te houden bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat had voor zichzelf al een tijdje terug bepaald dat hij zou stoppen als trainer van Feyenoord. De reden om dat dinsdag kenbaar te maken was in het belang van de club, zei hij woensdag in zijn vooruitblik op de wedstrijd tegen Dinamo Zagreb in de Europa League.

"Het ging meer om het moment wanneer ik het zou zeggen. Er kwam wat reuring in de kranten, onder meer over de lijn die technisch directeur Frank Arnesen wil volgen. Ik dacht: dan is dit het moment om het te vertellen, dan wordt het misschien weer wat rustiger", aldus Advocaat. "De bedoeling was om het een half jaar te doen. Dat ging vrij goed. Toen kreeg ik een verzoek van Feyenoord om nog een jaar langer door te gaan. Dat heb ik gedaan, met heel veel plezier tot nu toe. Dat wil ik graag op deze manier afsluiten. Voor mezelf is het beter om het door te geven aan een ander."

De spelers van Feyenoord moesten het nieuws uit de media vernemen. Advocaat vindt dat niet vreemd. "Spelers maakt het allemaal niet zoveel uit, of Jantje nou trainer is of Pietje. Je conformeert je altijd aan de eisen van de trainer. De een vindt jou wat beter dan de ander. Vanochtend hebben ze het allemaal gelezen. Waarom ik mijn spelers niet heb toegesproken? Mijn bui was niet zo goed, gisteren en vandaag", doelde Advocaat op het puntenverlies van zondag tegen FC Utrecht (1-1).

Slag om de arm

De trainersloopbaan van Advocaat lijkt nu ten einde, al hield de 73-jarige Hagenaar toch een slag om de arm. "Iedere ochtend om half 7 gaat de wekker. Op een gegeven moment houdt het op. En dan wil ik stoppen. Als clubcoach dan hè", zei hij lachend om daar aan toe te voegen dat een baan als bondscoach van Curaçao of Trinidad en Tobago hem wel wat lijkt. "Maar de grootste kans is dat ik gewoon stop."

Advocaat is al 24 duels in de competitie ongeslagen met Feyenoord en hoopt met de Rotterdammers de volgende ronde van de Europa League te halen. "Waardering krijg je alleen maar als je wint. Gelukkig hebben we dat veel gedaan", zegt hij. "Zagreb heeft aan 1 punt genoeg. Ik ben er ook van overtuigd dat zij vanuit de leunstoel gaan spelen om ons de fouten te laten maken, wat we ook tegen FC Utrecht veelvuldig deden."

Ridgeciano Haps is nog enkele weken niet beschikbaar omdat hij ziek is. Feyenoord meldt niet wat hij precies heeft. Er gingen ook geruchten rond dat er wat anders met hem aan de hand zou zijn, hoorde Advocaat. Zo ging zelfs het verhaal dat Haps in de gevangenis zou zitten. Advocaat: "Hij is gewoon ziek. Over een of twee weken komt hij weer terug en dan moet hij maar zeggen wat hij heeft gehad. Om te insinueren dat hij in de gevangenis zit, vind ik wel heel erg ver gaan."

Meer uit Voetbal

Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

2 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

3 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

11 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

12 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

12 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

12 uur geleden