Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: vertrek al vroeg gemeld om rust te houden bij Feyenoord

Advocaat: vertrek al vroeg gemeld om rust te houden bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat had voor zichzelf al een tijdje terug bepaald dat hij zou stoppen als trainer van Feyenoord. De reden om dat dinsdag kenbaar te maken was in het belang van de club, zei hij woensdag in zijn vooruitblik op de wedstrijd tegen Dinamo Zagreb in de Europa League.

"Het ging meer om het moment wanneer ik het zou zeggen. Er kwam wat reuring in de kranten, onder meer over de lijn die technisch directeur Frank Arnesen wil volgen. Ik dacht: dan is dit het moment om het te vertellen, dan wordt het misschien weer wat rustiger", aldus Advocaat. "De bedoeling was om het een half jaar te doen. Dat ging vrij goed. Toen kreeg ik een verzoek van Feyenoord om nog een jaar langer door te gaan. Dat heb ik gedaan, met heel veel plezier tot nu toe. Dat wil ik graag op deze manier afsluiten. Voor mezelf is het beter om het door te geven aan een ander."

De spelers van Feyenoord moesten het nieuws uit de media vernemen. Advocaat vindt dat niet vreemd. "Spelers maakt het allemaal niet zoveel uit, of Jantje nou trainer is of Pietje. Je conformeert je altijd aan de eisen van de trainer. De een vindt jou wat beter dan de ander. Vanochtend hebben ze het allemaal gelezen. Waarom ik mijn spelers niet heb toegesproken? Mijn bui was niet zo goed, gisteren en vandaag", doelde Advocaat op het puntenverlies van zondag tegen FC Utrecht (1-1).

Slag om de arm

De trainersloopbaan van Advocaat lijkt nu ten einde, al hield de 73-jarige Hagenaar toch een slag om de arm. "Iedere ochtend om half 7 gaat de wekker. Op een gegeven moment houdt het op. En dan wil ik stoppen. Als clubcoach dan hè", zei hij lachend om daar aan toe te voegen dat een baan als bondscoach van Curaçao of Trinidad en Tobago hem wel wat lijkt. "Maar de grootste kans is dat ik gewoon stop."

Advocaat is al 24 duels in de competitie ongeslagen met Feyenoord en hoopt met de Rotterdammers de volgende ronde van de Europa League te halen. "Waardering krijg je alleen maar als je wint. Gelukkig hebben we dat veel gedaan", zegt hij. "Zagreb heeft aan 1 punt genoeg. Ik ben er ook van overtuigd dat zij vanuit de leunstoel gaan spelen om ons de fouten te laten maken, wat we ook tegen FC Utrecht veelvuldig deden."

Ridgeciano Haps is nog enkele weken niet beschikbaar omdat hij ziek is. Feyenoord meldt niet wat hij precies heeft. Er gingen ook geruchten rond dat er wat anders met hem aan de hand zou zijn, hoorde Advocaat. Zo ging zelfs het verhaal dat Haps in de gevangenis zou zitten. Advocaat: "Hij is gewoon ziek. Over een of twee weken komt hij weer terug en dan moet hij maar zeggen wat hij heeft gehad. Om te insinueren dat hij in de gevangenis zit, vind ik wel heel erg ver gaan."

Meer uit Voetbal

Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

1 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

6 uur geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

16 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

16 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

18 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

18 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

18 uur geleden