Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: Super League dubieus, verbod EK of WK wordt lastig

Advocaat: Super League dubieus, verbod EK of WK wordt lastig

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Ruben Elkerbout zet vraagtekens bij de plannen van twaalf Europese topclubs om een nieuwe Super League op te richten. "Ik ben daar sceptisch over", zegt de erkende specialist in het mededingingsrecht van kantoor Stek. "Het is een controversieel plan en het heeft veel weg van kartelvorming in de vorm van een gesloten competitie."

AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, FC Barcelona, Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid en Tottenham Hotspur willen in augustus een midweekse topcompetitie starten en zo 10 miljard euro genereren. Ze zijn op zoek naar nog drie clubs en willen jaarlijks vijf ploegen uitnodigen. "Ze hebben een grote pot met geld die ze elk jaar samen willen verdelen", zegt Elkerbout. "Het heeft niet veel met sportieve gronden te maken. Want hoe lang hebben de Spurs al geen prijs gewonnen? En Arsenal staat er ook niet florissant voor in de Premier League."

"Je kan veel zeggen over de Champions League, maar daar kan iedere club in Europa zich met goede prestaties voor kwalificeren", vervolgt de advocaat. "De Super League lijkt andere clubs op voorhand uit te sluiten. Clubs concurreren niet alleen sportief met elkaar, maar ook als het gaat om de verdeling van marketing en tv-gelden. Daarom is de vraag of de Super League stand kan houden."

Uitsluiting WK en EK

Voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA reageerde woedend op de plannen voor een nieuwe Super League en verklaarde dat voetballers van clubs die aan de nieuwe supercompetitie deelnemen niet meer welkom zijn op een WK of EK. "De UEFA gaat alleen over het EK, maar ook dat lijkt mij niet eenvoudig waar te maken", zegt Elkerbout. "Frenkie de Jong heeft vorig seizoen een contract bij Barcelona getekend. In die keuze heeft hij deze sanctie niet kunnen meewegen, terwijl hij nu mogelijk per direct bestraft zou worden, omdat het bestuur van zijn club aan de Super League wil deelnemen."

"Ik hoor mensen de vergelijking trekken met schaatser Mark Tuitert en shorttracker Niels Kerstholt die door de internationale schaatsbond voor het leven zouden worden geschorst omdat ze in Dubai wilden schaatsen. Maar je kan relatief armlastige schaatsers toch moeilijk met puissant rijke sporters als Lionel Messi of Ronaldo vergelijken", stelt Elkerbout.

UEFA laat tanden zien

De specialist in het mededingingsrecht denkt wel dat er ruimte is voor de nationale bonden en competities om clubs die aan de Super League deelnemen te straffen. "Want die hebben onder meer als taak om de integriteit van hun competities te beschermen", stelt hij.

"Ik denk uiteindelijk niet dat dit geschil beoordeeld zal worden door de Europese Commissie. Daar is dit dossier te gevoelig voor vanuit politiek perspectief. Eerder zal de nationale rechter die Super League en de reactie daarop van UEFA en de bonden toetsen aan het mededingingsrecht. Ik ben benieuwd hoe dat zal aflopen. De proportionaliteit van de straffen zal in ieder geval stevig worden getoetst. Met de mogelijke directe Champions League verbanning van Chelsea, Manchester City en Real Madrid, zoals gesuggereerd door het Deense UEFA-bestuurslid Jesper Møller, laat de UEFA direct haar tanden zien en is het spel om de voetbalmiljarden direct op de wagen."

Meer uit Voetbal

KNVB stelt Boufangacha aan als nieuwe directeur amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.

2 uur geleden
Liverpool onderzoekt enkelblessure Oranje-international Gakpo

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.

2 uur geleden
Spaanse krant: Frenkie de Jong hervat training op 5 oktober

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.

2 uur geleden
Xavi haalt geen vervanger bij Oranje voor afgehaakte Gakpo

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.

4 uur geleden
Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

20 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

20 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

20 uur geleden