Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat nabestaanden MH17: zou schelen als er sorry wordt gezegd

Advocaat nabestaanden MH17: zou schelen als er sorry wordt gezegd

SCHIPHOL (ANP) - De nabestaanden van vlucht MH17 hebben woensdag de houding van de vier verdachten in de strafzaak gehekeld. "Er is een totale afwezigheid van enige vorm van empathie", zei advocaat Ruth Jager namens het Rechtsbijstandsteam. "Het zou veel pijn bij de nabestaanden wegnemen als er op een of andere manier sorry gezegd zou worden."

Geen van de verdachten lijkt volgens haar ook maar een moment stil te staan bij het leed van de nabestaanden. "Alle verdachten zijn door het Openbaar Ministerie bij herhaling uitgenodigd om te verklaren. Geen van hen heeft aan deze uitnodigingen gehoor gegeven."

In het omvangrijke strafproces over het neerhalen van vlucht MH17 zijn woensdag de vorderingen van de nabestaanden besproken. In totaal zijn er 301 vorderingen tot schadevergoeding ingediend, tussen de 40.000 en 50.000 euro. Advocaat Arlette Schijns gaf bij de toelichting daarop aan dat "geld de tijd niet kan terugdraaien". "Het brengt dierbaren niet terug uit de dood, en het dwingt de veroorzakers van dit leed niet tot het nemen van hun verantwoordelijkheid."

Ramp

Voor de vorderingen heeft het team van Nederlandse advocaten de hulp ingeroepen van Oekraïense advocaten en een hoogleraar. Het toestel van Malaysia Airlines stortte op 17 juli 2014 neer boven Oost-Oekraïne. Bij de ramp kwamen alle inzittenden, onder wie bijna tweehonderd Nederlanders, om het leven.

Er worden vier mannen verdacht van betrokkenheid bij de ramp: rebellenleider Igor Girkin, zijn rechterhand Sergej Doebinski, diens assistent Oleg Poelatov en garnizoenscommandant Leonid Chartsjenko. Alleen Poelatov laat zich bijstaan door advocaten, de anderen hebben niets van zich laten horen.

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

41 minuten geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

4 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

8 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

10 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

18 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

19 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

20 uur geleden