Advocaat maakt zich geen zorgen om Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat maakt zich geen zorgen na de stroeve competitiestart van Feyenoord. Zijn ploeg kwam in de eigen Kuip niet verder dan 1-1 tegen FC Twente, na de moeizame zege van vorige week bij PEC Zwolle (0-2). "Vorig seizoen vielen zulke wedstrijden uiteindelijk nog onze kant op, nu speelden we gelijk. Dat kan gebeuren", zei Advocaat.
Net als in Zwolle kostte het Feyenoord grote moeite om kansen te creëren. Pas in de blessuretijd, toen de thuisclub ineens opportunistisch ten aanval ging, kreeg de ploeg van Advocaat kans op kans. "Dat waren geen 100 procent kansen, maar wel meer dan dat", zei Advocaat over de grote mogelijkheden voor Steven Berghuis en Luciano Narsingh. "Vorig jaar gingen zulke ballen erin, nu even niet."
Volgens Advocaat moet zijn ploeg groeien. "Het elftal is nog niet waar het behoort te zijn. Maar daar zijn ook echt redenen voor, daar maak ik me dus geen zorgen om. We hebben een goede voorbereiding gehad en prachtige wedstrijden gespeeld, maar wel continu met een incomplete groep. Pas sinds vorige week is iedereen fit. We moeten per wedstrijd beter worden. Dit elftal gaat straks echt wel punten pakken."
Advocaat vreest dat hij het voorlopig wel moet doen zonder verdediger Eric Botteghin, die al voor rust met een hamstringblessure naar de kant moest. "Wat ik ervan hoorde gaat het wel een tijdje duren", aldus Advocaat, die verwacht dat de Servische verdediger Uros Spajic in de loop van deze week de benodigde papieren krijgt om in Rotterdam aan de slag te mogen gaan.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden