Advocaat maakt zich geen zorgen om Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat maakt zich geen zorgen na de stroeve competitiestart van Feyenoord. Zijn ploeg kwam in de eigen Kuip niet verder dan 1-1 tegen FC Twente, na de moeizame zege van vorige week bij PEC Zwolle (0-2). "Vorig seizoen vielen zulke wedstrijden uiteindelijk nog onze kant op, nu speelden we gelijk. Dat kan gebeuren", zei Advocaat.
Net als in Zwolle kostte het Feyenoord grote moeite om kansen te creëren. Pas in de blessuretijd, toen de thuisclub ineens opportunistisch ten aanval ging, kreeg de ploeg van Advocaat kans op kans. "Dat waren geen 100 procent kansen, maar wel meer dan dat", zei Advocaat over de grote mogelijkheden voor Steven Berghuis en Luciano Narsingh. "Vorig jaar gingen zulke ballen erin, nu even niet."
Volgens Advocaat moet zijn ploeg groeien. "Het elftal is nog niet waar het behoort te zijn. Maar daar zijn ook echt redenen voor, daar maak ik me dus geen zorgen om. We hebben een goede voorbereiding gehad en prachtige wedstrijden gespeeld, maar wel continu met een incomplete groep. Pas sinds vorige week is iedereen fit. We moeten per wedstrijd beter worden. Dit elftal gaat straks echt wel punten pakken."
Advocaat vreest dat hij het voorlopig wel moet doen zonder verdediger Eric Botteghin, die al voor rust met een hamstringblessure naar de kant moest. "Wat ik ervan hoorde gaat het wel een tijdje duren", aldus Advocaat, die verwacht dat de Servische verdediger Uros Spajic in de loop van deze week de benodigde papieren krijgt om in Rotterdam aan de slag te mogen gaan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
19 minuten geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
21 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de achtste finales op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse zette in de twee kwalificatieruns op het Livigno Snow Park tijden neer van 46,22 en 47,41 seconden. Met een totaaltijd van 1.33,63 eindigde ze als achtste van de 32 deelnemers.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
18 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
19 uur geleden