
Advocaat maakt zich geen zorgen om Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat maakt zich geen zorgen na de stroeve competitiestart van Feyenoord. Zijn ploeg kwam in de eigen Kuip niet verder dan 1-1 tegen FC Twente, na de moeizame zege van vorige week bij PEC Zwolle (0-2). "Vorig seizoen vielen zulke wedstrijden uiteindelijk nog onze kant op, nu speelden we gelijk. Dat kan gebeuren", zei Advocaat.
Net als in Zwolle kostte het Feyenoord grote moeite om kansen te creëren. Pas in de blessuretijd, toen de thuisclub ineens opportunistisch ten aanval ging, kreeg de ploeg van Advocaat kans op kans. "Dat waren geen 100 procent kansen, maar wel meer dan dat", zei Advocaat over de grote mogelijkheden voor Steven Berghuis en Luciano Narsingh. "Vorig jaar gingen zulke ballen erin, nu even niet."
Volgens Advocaat moet zijn ploeg groeien. "Het elftal is nog niet waar het behoort te zijn. Maar daar zijn ook echt redenen voor, daar maak ik me dus geen zorgen om. We hebben een goede voorbereiding gehad en prachtige wedstrijden gespeeld, maar wel continu met een incomplete groep. Pas sinds vorige week is iedereen fit. We moeten per wedstrijd beter worden. Dit elftal gaat straks echt wel punten pakken."
Advocaat vreest dat hij het voorlopig wel moet doen zonder verdediger Eric Botteghin, die al voor rust met een hamstringblessure naar de kant moest. "Wat ik ervan hoorde gaat het wel een tijdje duren", aldus Advocaat, die verwacht dat de Servische verdediger Uros Spajic in de loop van deze week de benodigde papieren krijgt om in Rotterdam aan de slag te mogen gaan.
Meer uit Sport
HERENTALS (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen is succesvol geopereerd aan de breuken die hij heeft opgelopen bij een val in de derde etappe van de Tour de France. Zijn ploeg Alpecin-Deceuninck maakte het nieuws via X bekend met een foto van de Belgische sprinter vanuit het ziekenhuisbed.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS heeft de Franse schermster Ysaora Thibus vrijgesproken van doping en haar schorsing van vier jaar kwijtgescholden. Het Zwitserse tribunaal oordeelde dat haar positieve test was veroorzaakt door een intieme kus met haar toenmalige vriend, de Amerikaanse schermer Race Imboden. Ze kon volgens de rechters niet weten dat haar vriend wel een verboden spierversterkend middel slikte.
9 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft alle elf dure racefietsen die waren gestolen weer terug. De ploeg meldde op X dat de politie van het district Lille na grondig speurwerk de fietsen ter waarde van 13.000 euro per stuk had teruggevonden in het plaatsje Halluin.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is op ietwat fortuinlijke wijze doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De nummer 1 van de tenniswereld stond met 2-0 in sets achter tegen Grigor Dimitrov, toen de Bulgaar in de vierde game van de derde set zichzelf blesseerde bij het slaan van een ace. Met een pijnlijke borstspier moest de nummer 19 van de plaatsingslijst opgeven. Huilend verliet de 34-jarige Bulgaar het centre court.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales bereikt van Wimbledon. De nummer 8 van de plaatsingslijst versloeg in een overtuigend optreden de Deense Clara Tauson in twee sets: 6-4 6-1.
14 uur geledenDUINKERKE (ANP/Belga) - De wedstrijdjury van de Ronde van Frankrijk heeft Bryan Coquard bestraft voor het veroorzaken van de val bij de tussensprint in de derde etappe. De Franse renner van de Cofidis-ploeg kreeg een boete van ruim 500 euro, 13 punten aftrek in het puntenklassement en een gele kaart. Bij een tweede gele kaart in deze Tour kan Coquard uit de koers worden gezet.
14 uur geledenDUINKERKE (ANP) - Jasper Philipsen heeft bij zijn val in de derde etappe van de Tour de France meerdere breuken opgelopen. Dat meldt zijn ploeg Alpecin-Deceuninck. De Belgische sprinter, winnaar van de eerste etappe, ging gehuld in de groene puntentrui 60 kilometer voor de finish onderuit.
16 uur geleden