Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat in VS schuldig aan poging Nike miljoenenen af te persen

Advocaat in VS schuldig aan poging Nike miljoenenen af te persen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De roemruchte Amerikaanse advocaat, Michael Avenatti, is schuldig bevonden aan poging tot afpersing van het bedrijf Nike en aan oplichting. Hij heeft gepoogd het sportkledingbedrijf meer dan 20 miljoen dollar (circa 18,5 miljoen euro) afhandig te maken, oordeelde de jury in New York. Hij is vooral bekend geworden door klachten tegen president Trump namens pornofilmster Stormy Daniels. De advocaat die zondag 49 jaar wordt, riskeert ruim 40 jaar cel. De strafmaat wordt 17 juni bepaald.

Avenatti heeft vaker claims tegen grote ondernemingen ingediend. Hij eiste in deze zaak miljoenen om volgens hem voor Nike schadelijke informatie niet openbaar te maken. Hij wilde onderzoek bij Nike doen met betrekking tot volgens hem illegale betalingen aan familie van jonge basketbalspelers op scholen. Het bedrijf heeft die aantijging weersproken.

Avenatti werd in 2018 onder meer bekend door zijn verdediging van pornofilmster Stormy Daniels bij uiteindelijk mislukte aanklachten tegen president Trump. Daniels claimde twee jaar geleden dat ze in 2006 een relatie met Trump had gehad. Ze kreeg voor de verkiezingen van 2016 geld van een raadsman van Trump, Michael Cohen, om er over te zwijgen.

Haar raadsman Avenatti verscheen in honderden praatprogramma's en dacht er hardop over presidentskandidaat te worden. Hij is in New York inmiddels door Daniels van oplichting beschuldigd. Hij moet in april voor de rechter verschijnen, omdat hij bijna 300.000 dollar (277.000 euro) van haar zou hebben gestolen rond de publicatie van haar boek Full Disclosure.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

13 minuten geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

1 uur geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

1 uur geleden
Israël noemt nieuwe Iraanse ayatollah een tiran en doelwit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.

1 uur geleden
Trump 'niet blij' met nieuwe Iraanse ayatollah

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is "niet blij" met de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran, zei hij tegen The New York Post. Trump zei eerder dat hij de zoon van de vorige ayatollah niet zou accepteren, maar wilde tegen de krant nog niet zeggen wat hij van plan is met de nieuwe leider.

4 uur geleden
Iran waarschuwt dat de Straat van Hormuz onveilig blijft

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat de veiligheidssituatie in de belangrijke Straat van Hormuz vermoedelijk slecht zal blijven tijdens de oorlog. "Het is onwaarschijnlijk dat er enige veiligheid kan worden bereikt in de Straat van Hormuz te midden van de spanningen die door de Verenigde Staten en Israël in de regio zijn aangewakkerd", schreef regimekopstuk Ali Larijani in een bericht op X.

4 uur geleden
Libanese president haalt uit naar Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.

4 uur geleden