Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat in VS schuldig aan poging Nike miljoenenen af te persen

Advocaat in VS schuldig aan poging Nike miljoenenen af te persen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De roemruchte Amerikaanse advocaat, Michael Avenatti, is schuldig bevonden aan poging tot afpersing van het bedrijf Nike en aan oplichting. Hij heeft gepoogd het sportkledingbedrijf meer dan 20 miljoen dollar (circa 18,5 miljoen euro) afhandig te maken, oordeelde de jury in New York. Hij is vooral bekend geworden door klachten tegen president Trump namens pornofilmster Stormy Daniels. De advocaat die zondag 49 jaar wordt, riskeert ruim 40 jaar cel. De strafmaat wordt 17 juni bepaald.

Avenatti heeft vaker claims tegen grote ondernemingen ingediend. Hij eiste in deze zaak miljoenen om volgens hem voor Nike schadelijke informatie niet openbaar te maken. Hij wilde onderzoek bij Nike doen met betrekking tot volgens hem illegale betalingen aan familie van jonge basketbalspelers op scholen. Het bedrijf heeft die aantijging weersproken.

Avenatti werd in 2018 onder meer bekend door zijn verdediging van pornofilmster Stormy Daniels bij uiteindelijk mislukte aanklachten tegen president Trump. Daniels claimde twee jaar geleden dat ze in 2006 een relatie met Trump had gehad. Ze kreeg voor de verkiezingen van 2016 geld van een raadsman van Trump, Michael Cohen, om er over te zwijgen.

Haar raadsman Avenatti verscheen in honderden praatprogramma's en dacht er hardop over presidentskandidaat te worden. Hij is in New York inmiddels door Daniels van oplichting beschuldigd. Hij moet in april voor de rechter verschijnen, omdat hij bijna 300.000 dollar (277.000 euro) van haar zou hebben gestolen rond de publicatie van haar boek Full Disclosure.

Meer uit Buitenland

CNN: woensdag nieuw overleg tussen VS en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.

28 minuten geleden
Kallas: Midden-Oosten zonder oorlog vereist tweestatenoplossing

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.

1 uur geleden
Japan waarschuwt voor nieuwe bevingen, trekt tsunami-alarm in

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.

2 uur geleden
Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

3 uur geleden
Kremlin blij met verkiezingsuitslag Bulgarije

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.

3 uur geleden
EU-kopstukken feliciteren Radev met winst Bulgaarse verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.

4 uur geleden
Groeiende bezorgdheid over losgekomen bultrug Timmy

WISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.

4 uur geleden