Advocaat in VS schuldig aan poging Nike miljoenenen af te persen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De roemruchte Amerikaanse advocaat, Michael Avenatti, is schuldig bevonden aan poging tot afpersing van het bedrijf Nike en aan oplichting. Hij heeft gepoogd het sportkledingbedrijf meer dan 20 miljoen dollar (circa 18,5 miljoen euro) afhandig te maken, oordeelde de jury in New York. Hij is vooral bekend geworden door klachten tegen president Trump namens pornofilmster Stormy Daniels. De advocaat die zondag 49 jaar wordt, riskeert ruim 40 jaar cel. De strafmaat wordt 17 juni bepaald.
Avenatti heeft vaker claims tegen grote ondernemingen ingediend. Hij eiste in deze zaak miljoenen om volgens hem voor Nike schadelijke informatie niet openbaar te maken. Hij wilde onderzoek bij Nike doen met betrekking tot volgens hem illegale betalingen aan familie van jonge basketbalspelers op scholen. Het bedrijf heeft die aantijging weersproken.
Avenatti werd in 2018 onder meer bekend door zijn verdediging van pornofilmster Stormy Daniels bij uiteindelijk mislukte aanklachten tegen president Trump. Daniels claimde twee jaar geleden dat ze in 2006 een relatie met Trump had gehad. Ze kreeg voor de verkiezingen van 2016 geld van een raadsman van Trump, Michael Cohen, om er over te zwijgen.
Haar raadsman Avenatti verscheen in honderden praatprogramma's en dacht er hardop over presidentskandidaat te worden. Hij is in New York inmiddels door Daniels van oplichting beschuldigd. Hij moet in april voor de rechter verschijnen, omdat hij bijna 300.000 dollar (277.000 euro) van haar zou hebben gestolen rond de publicatie van haar boek Full Disclosure.
Meer uit Buitenland
SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.
5 uur geledenODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.
6 uur geledenVIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
9 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
9 uur geleden