Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat hekelt anoniem dossier over moordzaak Peter R. de Vries

Advocaat hekelt anoniem dossier over moordzaak Peter R. de Vries

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Ronald van der Horst van verdachte Delano G. (22), die wordt verdacht van het neerschieten van Peter R. de Vries, heeft kritiek op het onderzoeksdossier van het Openbaar Ministerie. In het dossier zijn volgens hem alle namen, behalve die van de verdachten en hun naasten, geanonimiseerd. Dat bemoeilijkt de verdediging, zei de raadsman maandag in de rechtbank in Amsterdam.

Het valt niet te controleren of alles op de juiste manier gebeurt als alles anoniem gaat, zei hij. Hij sprak zelfs van de vrees voor "een spookproces".

"De dood van De Vries heeft geleid tot veel publieke aandacht en tot veel speculatie over de achtergrond van zijn dood. Dat is onvermijdelijk, maar het mag geen invloed hebben op de strafzaak", zei Van der Horst. Het verhaal gaat dat de opdracht voor de moord van de misdaadverslaggever uit de koker komt van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi. "Wij zijn niet blind voor de zorgen die er bestaan voor partijen die participeren in het strafproces, ook in deze zaak." Maar dat rechtvaardigt volgens Van der Horst niet om alle informatie af te schermen.

Passages weggelakt

De officier van justitie reageerde dat de informatie "geanonimiseerd" is, maar niet "anoniem". "Waar nodig kan de informatie getoetst worden."

Al op 16 juli, een dag na het overlijden van De Vries, zou het Openbaar Ministerie al te kennen hebben gegeven dat het onderzoek zo goed als gereed was en dat de rechtbank op zoek kon gaan naar een datum voor een inhoudelijke behandeling. "Een lastig te begrijpen haast", zei Van der Horst.

De raadsman zegt met grote problemen te worden opgezadeld nu alle getuigen en verbalisanten anoniem worden opgevoerd. "Hele passages zijn weggelakt. Ook deskundigen van het NFI en de forensische opsporing zijn allemaal anoniem. Dat geldt ook voor de medewerkers van het OM en de rechter-commissaris. Op basis van zo’n dossier kan wat ons betreft geen recht worden gedaan."

Van der Horst noemt het een "fundamenteel recht om dat soort verklaringen te kunnen toetsen." Hem is niet duidelijk wie passages in het dossier heeft weggelakt en op grond waarvan. "Subjectieve gevoelens van angst zijn niet voldoende om stukken weg te lakken", aldus Van der Horst.

Meer uit Binnenland

Alleen verkiezingsuitslagen Amsterdam en Hoorn nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.

1 uur geleden
NSC haalt in geen van vijf gemeenten een raadszetel

DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.

2 uur geleden
De Mos grootste in Den Haag, maar zetel minder dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.

3 uur geleden
GroenLinks-PvdA net iets groter dan Leefbaar in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.

4 uur geleden
Koning praat met Curaçaose bewoners over geopolitieke spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.

4 uur geleden
GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen naar 11 en 7 zetels

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.

4 uur geleden
Winst voor FVD en JA21 in Almere, verlies voor PVV

ALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.

4 uur geleden