Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat blij dat hij afscheid in bijzijn fans kan vieren

Advocaat blij dat hij afscheid in bijzijn fans kan vieren

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is blij dat hij zijn afscheid bij Feyenoord kan vieren in het bijzijn van fans. De trainer hoopt ook dat een eventuele finale van de play-offs gewoon in Rotterdam gespeeld kan worden.

Het duel met Sparta van aankomende woensdag, dat mag worden bijgewoond door 6500 toeschouwers, kan zomaar het laatste duel worden van Advocaat als clubtrainer. Dat gegeven doet hem echter weinig. "Daar ben ik absoluut niet mee bezig. Maar het zijn twee lange jaren geweest met heel weinig pauze. Het is goed dat het aan het einde van de week erop zit", zei de 73-jarige Advocaat.

Ook het spelen in lege stadions heeft ervoor gezorgd dat het 'lange jaren' waren. "Als je met de bus aankomt bij de tegenstander, dan zie je helemaal niemand. Je wordt in een kleedkamer geduwd en de reserves blijven buiten. Dat hoort er niet bij; er moet wel een beetje uitstraling zijn. Hopelijk kan het in augustus goed beginnen."

Opvolger

Advocaat is er dan niet meer bij. De komende dagen moet hij ervoor zorgen dat zijn opvolger, Arne Slot, volgend jaar Europees voetbal gaat spelen. Mocht Sparta verslagen worden, dan wacht daarna een duel met FC Utrecht of FC Groningen. In principe speelt Feyenoord ook dan thuis, maar het Eurovisie Songfestival - dat tegelijkertijd in Ahoy plaatsvindt - zou dat kunnen voorkomen.

"Ik kan me niet zo goed voorstellen dat de burgemeester het songfestival belangrijker vindt dan Feyenoord. Of hij moet geen verstand hebben van voetbal", aldus Advocaat. "Maar daar is nog geen uitsluitsel over. Wat is belangrijker? Ik denk dat voetbal hoger staat als je ziet hoeveel mensen naar voetbal kijken. Het songfestival is slechts voor een beperkt aantal mensen. Maar dat laat ik aan geleerden over."

Favoriet

Feyenoord treft met Sparta een ploeg in vorm, maar toch is Feyenoord volgens Advocaat de favoriet. "Sparta heeft een heel goed seizoen gehad en is goed geëindigd; in de laatste vijf duels hebben ze 13 punten gepakt. Ze zitten in een flow en wij moeten zorgen dat we die doorbreken. We hebben drie keer tegen ze gespeeld, twee keer gewonnen een keer gelijk, dus waarom niet?"

Advocaat kan niet beschikken over aanvaller Bryan Linssen. De inzetbaarheid van verdediger Lutsharel Geertruida wordt later bepaald.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

9 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

10 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

13 uur geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

14 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

14 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

15 uur geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

17 uur geleden