Advocaat blij dat hij afscheid in bijzijn fans kan vieren
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is blij dat hij zijn afscheid bij Feyenoord kan vieren in het bijzijn van fans. De trainer hoopt ook dat een eventuele finale van de play-offs gewoon in Rotterdam gespeeld kan worden.
Het duel met Sparta van aankomende woensdag, dat mag worden bijgewoond door 6500 toeschouwers, kan zomaar het laatste duel worden van Advocaat als clubtrainer. Dat gegeven doet hem echter weinig. "Daar ben ik absoluut niet mee bezig. Maar het zijn twee lange jaren geweest met heel weinig pauze. Het is goed dat het aan het einde van de week erop zit", zei de 73-jarige Advocaat.
Ook het spelen in lege stadions heeft ervoor gezorgd dat het 'lange jaren' waren. "Als je met de bus aankomt bij de tegenstander, dan zie je helemaal niemand. Je wordt in een kleedkamer geduwd en de reserves blijven buiten. Dat hoort er niet bij; er moet wel een beetje uitstraling zijn. Hopelijk kan het in augustus goed beginnen."
Opvolger
Advocaat is er dan niet meer bij. De komende dagen moet hij ervoor zorgen dat zijn opvolger, Arne Slot, volgend jaar Europees voetbal gaat spelen. Mocht Sparta verslagen worden, dan wacht daarna een duel met FC Utrecht of FC Groningen. In principe speelt Feyenoord ook dan thuis, maar het Eurovisie Songfestival - dat tegelijkertijd in Ahoy plaatsvindt - zou dat kunnen voorkomen.
"Ik kan me niet zo goed voorstellen dat de burgemeester het songfestival belangrijker vindt dan Feyenoord. Of hij moet geen verstand hebben van voetbal", aldus Advocaat. "Maar daar is nog geen uitsluitsel over. Wat is belangrijker? Ik denk dat voetbal hoger staat als je ziet hoeveel mensen naar voetbal kijken. Het songfestival is slechts voor een beperkt aantal mensen. Maar dat laat ik aan geleerden over."
Favoriet
Feyenoord treft met Sparta een ploeg in vorm, maar toch is Feyenoord volgens Advocaat de favoriet. "Sparta heeft een heel goed seizoen gehad en is goed geëindigd; in de laatste vijf duels hebben ze 13 punten gepakt. Ze zitten in een flow en wij moeten zorgen dat we die doorbreken. We hebben drie keer tegen ze gespeeld, twee keer gewonnen een keer gelijk, dus waarom niet?"
Advocaat kan niet beschikken over aanvaller Bryan Linssen. De inzetbaarheid van verdediger Lutsharel Geertruida wordt later bepaald.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
14 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
15 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
16 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
17 uur geleden