Advocaat blij dat hij afscheid in bijzijn fans kan vieren
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is blij dat hij zijn afscheid bij Feyenoord kan vieren in het bijzijn van fans. De trainer hoopt ook dat een eventuele finale van de play-offs gewoon in Rotterdam gespeeld kan worden.
Het duel met Sparta van aankomende woensdag, dat mag worden bijgewoond door 6500 toeschouwers, kan zomaar het laatste duel worden van Advocaat als clubtrainer. Dat gegeven doet hem echter weinig. "Daar ben ik absoluut niet mee bezig. Maar het zijn twee lange jaren geweest met heel weinig pauze. Het is goed dat het aan het einde van de week erop zit", zei de 73-jarige Advocaat.
Ook het spelen in lege stadions heeft ervoor gezorgd dat het 'lange jaren' waren. "Als je met de bus aankomt bij de tegenstander, dan zie je helemaal niemand. Je wordt in een kleedkamer geduwd en de reserves blijven buiten. Dat hoort er niet bij; er moet wel een beetje uitstraling zijn. Hopelijk kan het in augustus goed beginnen."
Opvolger
Advocaat is er dan niet meer bij. De komende dagen moet hij ervoor zorgen dat zijn opvolger, Arne Slot, volgend jaar Europees voetbal gaat spelen. Mocht Sparta verslagen worden, dan wacht daarna een duel met FC Utrecht of FC Groningen. In principe speelt Feyenoord ook dan thuis, maar het Eurovisie Songfestival - dat tegelijkertijd in Ahoy plaatsvindt - zou dat kunnen voorkomen.
"Ik kan me niet zo goed voorstellen dat de burgemeester het songfestival belangrijker vindt dan Feyenoord. Of hij moet geen verstand hebben van voetbal", aldus Advocaat. "Maar daar is nog geen uitsluitsel over. Wat is belangrijker? Ik denk dat voetbal hoger staat als je ziet hoeveel mensen naar voetbal kijken. Het songfestival is slechts voor een beperkt aantal mensen. Maar dat laat ik aan geleerden over."
Favoriet
Feyenoord treft met Sparta een ploeg in vorm, maar toch is Feyenoord volgens Advocaat de favoriet. "Sparta heeft een heel goed seizoen gehad en is goed geƫindigd; in de laatste vijf duels hebben ze 13 punten gepakt. Ze zitten in een flow en wij moeten zorgen dat we die doorbreken. We hebben drie keer tegen ze gespeeld, twee keer gewonnen een keer gelijk, dus waarom niet?"
Advocaat kan niet beschikken over aanvaller Bryan Linssen. De inzetbaarheid van verdediger Lutsharel Geertruida wordt later bepaald.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Couhaib Driouech mist zondag de uitwedstrijd in de Eredivisie tegen FC Utrecht. De linkervleugelaanvaller raakte dinsdag in de eerste helft van de bekerwedstrijd tegen GVVV (3-0-winst) geblesseerd en is niet op tijd hersteld, meldde trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op De Herdgang in Eindhoven.
19 minuten geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - De toeschouwers die donderdag na de bekerwedstrijd tussen SV Spakenburg en FC Twente met elkaar op het veld in gevecht gingen, komen volgens SV Spakenburg niet uit Spakenburg zelf. "Het beeld geeft nu aan dat een groep niet-Spakenburgers de confrontatie met fans van FC Twente opzocht. Die groep was erop uit om eens goed te rellen na afloop", zegt Spakenburg-voorzitter Marc Schoonebeek tegen het ANP. "Wij kennen onze supporters echt goed en zij zijn het gelukkig niet geweest."
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
2 uur geledenNYON (ANP) - Het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen van afgelopen zomer heeft de clubs van de speelsters een recordbedrag van 9 miljoen euro opgeleverd. Het bedrag is een verdubbeling van het vorige EK in 2022. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armeniƫ of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
15 uur geleden