Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat blij dat hij afscheid in bijzijn fans kan vieren

Advocaat blij dat hij afscheid in bijzijn fans kan vieren

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is blij dat hij zijn afscheid bij Feyenoord kan vieren in het bijzijn van fans. De trainer hoopt ook dat een eventuele finale van de play-offs gewoon in Rotterdam gespeeld kan worden.

Het duel met Sparta van aankomende woensdag, dat mag worden bijgewoond door 6500 toeschouwers, kan zomaar het laatste duel worden van Advocaat als clubtrainer. Dat gegeven doet hem echter weinig. "Daar ben ik absoluut niet mee bezig. Maar het zijn twee lange jaren geweest met heel weinig pauze. Het is goed dat het aan het einde van de week erop zit", zei de 73-jarige Advocaat.

Ook het spelen in lege stadions heeft ervoor gezorgd dat het 'lange jaren' waren. "Als je met de bus aankomt bij de tegenstander, dan zie je helemaal niemand. Je wordt in een kleedkamer geduwd en de reserves blijven buiten. Dat hoort er niet bij; er moet wel een beetje uitstraling zijn. Hopelijk kan het in augustus goed beginnen."

Opvolger

Advocaat is er dan niet meer bij. De komende dagen moet hij ervoor zorgen dat zijn opvolger, Arne Slot, volgend jaar Europees voetbal gaat spelen. Mocht Sparta verslagen worden, dan wacht daarna een duel met FC Utrecht of FC Groningen. In principe speelt Feyenoord ook dan thuis, maar het Eurovisie Songfestival - dat tegelijkertijd in Ahoy plaatsvindt - zou dat kunnen voorkomen.

"Ik kan me niet zo goed voorstellen dat de burgemeester het songfestival belangrijker vindt dan Feyenoord. Of hij moet geen verstand hebben van voetbal", aldus Advocaat. "Maar daar is nog geen uitsluitsel over. Wat is belangrijker? Ik denk dat voetbal hoger staat als je ziet hoeveel mensen naar voetbal kijken. Het songfestival is slechts voor een beperkt aantal mensen. Maar dat laat ik aan geleerden over."

Favoriet

Feyenoord treft met Sparta een ploeg in vorm, maar toch is Feyenoord volgens Advocaat de favoriet. "Sparta heeft een heel goed seizoen gehad en is goed geëindigd; in de laatste vijf duels hebben ze 13 punten gepakt. Ze zitten in een flow en wij moeten zorgen dat we die doorbreken. We hebben drie keer tegen ze gespeeld, twee keer gewonnen een keer gelijk, dus waarom niet?"

Advocaat kan niet beschikken over aanvaller Bryan Linssen. De inzetbaarheid van verdediger Lutsharel Geertruida wordt later bepaald.

Meer uit Voetbal

Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

6 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

6 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

6 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

10 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

11 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

12 uur geleden
Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

13 uur geleden