Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviseur waarschuwt voor vaste leveringskosten energiebedrijven

Adviseur waarschuwt voor vaste leveringskosten energiebedrijven

EINDHOVEN (ANP) - De variabele energietarieven dalen weer na hun eerdere piek, maar bij meerdere energieleveranciers gaan de vaste leveringskosten juist omhoog. Dat merkt de Vastelastenbond die onderzoek deed bij tien energiebedrijven. In de helft van de gevallen werden de vaste leveringskosten opgeschroefd. Huishoudens zijn gemiddeld zo'n 40 euro per jaar meer kwijt aan die kosten.

Volgens directeur Dirk-Jan Wolfert van het adviesbedrijf is dit iets waar mensen alert op moeten zijn als ze zoeken naar een nieuw energiecontract. "Het kan zijn dat een energieleverancier een laag energietarief heeft, maar wel hoge leveringskosten hanteert", aldus Wolfert. "Het is belangrijk om goed te kijken naar alle kosten die bij een energiecontract komen."

Wolfert denkt dat het met de wintermaanden en de dreiging van een lege gasopslag in het vooruitzicht momenteel sowieso verstandig is om een jaarcontract met vaste energietarieven te overwegen.

Onlangs waarschuwde E.ON, het moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, al dat de energieprijzen komende winter opnieuw kunnen pieken als de gasvoorraad sneller opraakt dan verwacht in combinatie met een koude winter. Met een jaarcontract met vaste tarieven zou je daar dan geen last van hebben.

Meer uit Financieel

Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

58 minuten geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

1 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

3 uur geleden
Trump: India gaat olie kopen uit Venezuela in plaats van Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.

4 uur geleden
Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

21 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

23 uur geleden