Adviseur waarschuwt voor vaste leveringskosten energiebedrijven
EINDHOVEN (ANP) - De variabele energietarieven dalen weer na hun eerdere piek, maar bij meerdere energieleveranciers gaan de vaste leveringskosten juist omhoog. Dat merkt de Vastelastenbond die onderzoek deed bij tien energiebedrijven. In de helft van de gevallen werden de vaste leveringskosten opgeschroefd. Huishoudens zijn gemiddeld zo'n 40 euro per jaar meer kwijt aan die kosten.
Volgens directeur Dirk-Jan Wolfert van het adviesbedrijf is dit iets waar mensen alert op moeten zijn als ze zoeken naar een nieuw energiecontract. "Het kan zijn dat een energieleverancier een laag energietarief heeft, maar wel hoge leveringskosten hanteert", aldus Wolfert. "Het is belangrijk om goed te kijken naar alle kosten die bij een energiecontract komen."
Wolfert denkt dat het met de wintermaanden en de dreiging van een lege gasopslag in het vooruitzicht momenteel sowieso verstandig is om een jaarcontract met vaste energietarieven te overwegen.
Onlangs waarschuwde E.ON, het moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, al dat de energieprijzen komende winter opnieuw kunnen pieken als de gasvoorraad sneller opraakt dan verwacht in combinatie met een koude winter. Met een jaarcontract met vaste tarieven zou je daar dan geen last van hebben.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
5 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
5 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
8 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
10 uur geleden