Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adviseur waarschuwt voor vaste leveringskosten energiebedrijven

Adviseur waarschuwt voor vaste leveringskosten energiebedrijven

EINDHOVEN (ANP) - De variabele energietarieven dalen weer na hun eerdere piek, maar bij meerdere energieleveranciers gaan de vaste leveringskosten juist omhoog. Dat merkt de Vastelastenbond die onderzoek deed bij tien energiebedrijven. In de helft van de gevallen werden de vaste leveringskosten opgeschroefd. Huishoudens zijn gemiddeld zo'n 40 euro per jaar meer kwijt aan die kosten.

Volgens directeur Dirk-Jan Wolfert van het adviesbedrijf is dit iets waar mensen alert op moeten zijn als ze zoeken naar een nieuw energiecontract. "Het kan zijn dat een energieleverancier een laag energietarief heeft, maar wel hoge leveringskosten hanteert", aldus Wolfert. "Het is belangrijk om goed te kijken naar alle kosten die bij een energiecontract komen."

Wolfert denkt dat het met de wintermaanden en de dreiging van een lege gasopslag in het vooruitzicht momenteel sowieso verstandig is om een jaarcontract met vaste energietarieven te overwegen.

Onlangs waarschuwde E.ON, het moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, al dat de energieprijzen komende winter opnieuw kunnen pieken als de gasvoorraad sneller opraakt dan verwacht in combinatie met een koude winter. Met een jaarcontract met vaste tarieven zou je daar dan geen last van hebben.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

2 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

8 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

8 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

9 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

9 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

9 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

9 uur geleden