Advies van Gezondheidsraad over boosterprik voor gezonde mensen
DEN HAAG (ANP) - Mensen met een ernstige afweerstoornis kunnen al een tijdje een extra prik tegen het coronavirus krijgen, maar binnenkort is de rest van de bevolking misschien aan de beurt. De Gezondheidsraad komt dinsdag met een advies over zo'n 'boosterprik'. Die moet de afweer tegen het virus versterken.
Demissionair minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) had de Gezondheidsraad om het advies gevraagd. Hij wil onder meer weten wie er als eerste zo'n versterkende prik zouden moeten krijgen. Dat zouden bijvoorbeeld ouderen kunnen zijn. Zij werden in januari als een van de eerste groepen gevaccineerd. Onder senioren neemt het aantal coronagevallen het sterkst toe. Bovendien zijn vrijwel alle mensen die de laatste weken aan het virus bezwijken 80 jaar of ouder. Het is niet duidelijk of dit komt doordat de afweer van het vaccin begint af te nemen. Een extra prik zou de bescherming een oppepper moeten geven.
Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) heeft goedkeuring gegeven voor de inzet van boosterprikken en aanvullende doses van de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
6 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
6 uur geleden