Adriaan Vroegop: ‘Stap uit je comfortzone en bezoek de Open Atelierroute!’
THOLEN - Er is zoveel kunst van Thoolse bodem te ontdekken. Verscholen in de fijne straatjes, verdeeld over het hele eiland. Van aquarellen tot vilten kunstwerken en van schelpenkunst tot beeldhouwwerken. Vijftien kunstenaars openen de deuren van hun atelier tijdens een van de dagen van de Open Atelierroute. Ook Adriaan Vroegop uit Sint-Annaland is één van de deelnemers van de Open Atelier Route Tholen. Atelier Ingewikkeld aan de Hoenderweg nummer 21 is de plek waar zijn werken te aanschouwen zijn.
“Vaak maak ik kunst met afvalmaterialen, wat door de mens wordt afgedankt. Veelal werk ik met materialen die ik langs de kust vind. De keuze heb ik zelf niet echt gemaakt, het is meer dat ik werk met materialen die mij ‘aangereikt’ worden”, zo legt Adriaan uit. “Kunst moet je raken zeg ik altijd. Het moet je blij maken, het moet je doen glimlachen.” Adriaan is blij met de Open Atelier Route. “Kunst begint wat meer te leven op het eiland, mede dankzij deze route, maar het blijft ondergewaardeerd naar mijn idee. Mijn belangrijkste reden om mee te doen aan de Open Atelier Route is om wat meer ‘vermaak’ op het eiland te hebben en mensen laagdrempelig kunst te laten beleven. Ik ben deelnemer vanaf het begin. Ik geniet zo’n dag intens! Het moet vooral ontspannen zijn, ik hoop altijd dat mensen zich welkom voelen en dat mensen door mijn werk een glimlach op hun gezicht krijgen. Verkoop is leuk vanwege de waardering, maar maar ik ben zeker niet verkoopgericht bezig. Mijn hoofd en handen vinden het leuk om dingen te creëren, maar het in de markt zetten ervan is dan weer zo niet mijn ding”, zegt hij lachend. Hij hoopt mensen over de streep te trekken voor de Open Atelier Route: “Ik zou zeggen, kunst is niet eng of gek, voel u zeker niet verplicht wat te moeten kopen. Stap eens uit je comfortzone en laat je verrassen.”
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.
57 minuten geledenZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.
3 uur geledenTHOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.
20 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.
23 uur geledenTHOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.
1 dag geledenTHOLEN - Bij The Saloon in Tholen zijn vorige week vrijdag stenen door de ruiten van de kapperszaak gegooid. Eigenaar Karzan Karim tast nog altijd in het duister wie dit heeft gedaan. Hij schat de schade op ruim duizend euro en hoopt dat de daders zich melden. "Je hebt de ruiten kapot gemaakt als een kind, kom het oplossen als een man."
1 dag geledenTHOLEN - Basisschoolkinderen in de gemeente Tholen kunnen vanaf volgende week weer kennismaken met allerlei sporten, activiteiten en hobby's. Het vertrouwde boekje Jij op Tholen is namelijk terug, maar heeft dit jaar een nieuwe naam en een frisse uitstraling: Sjors Sportief & Creatief.
1 dag geleden