Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adriaan Vroegop: ‘Stap uit je comfortzone en bezoek de Open Atelierroute!’

Adriaan Vroegop: ‘Stap uit je comfortzone en bezoek de Open Atelierroute!’

THOLEN - Er is zoveel kunst van Thoolse bodem te ontdekken. Verscholen in de fijne straatjes, verdeeld over het hele eiland. Van aquarellen tot vilten kunstwerken en van schelpenkunst tot beeldhouwwerken. Vijftien kunstenaars openen de deuren van hun atelier tijdens een van de dagen van de Open Atelierroute.  Ook Adriaan Vroegop uit Sint-Annaland is één van de deelnemers van de Open Atelier Route Tholen. Atelier Ingewikkeld aan de Hoenderweg nummer 21 is de plek waar zijn werken te aanschouwen zijn. 

“Vaak maak ik kunst met afvalmaterialen, wat door de mens wordt afgedankt. Veelal werk ik met materialen die ik langs de kust vind. De keuze heb ik zelf niet echt gemaakt, het is meer dat ik werk met materialen die mij ‘aangereikt’ worden”, zo legt Adriaan uit. “Kunst moet je raken zeg ik altijd. Het moet je blij maken, het moet je doen glimlachen.” Adriaan is blij met de Open Atelier Route. “Kunst begint wat meer te leven op het eiland, mede dankzij deze route, maar het blijft ondergewaardeerd naar mijn idee. Mijn belangrijkste reden om mee te doen aan de Open Atelier Route is om wat meer ‘vermaak’ op het eiland te hebben en mensen laagdrempelig kunst te laten beleven. Ik ben deelnemer vanaf het begin. Ik geniet zo’n dag intens! Het moet vooral ontspannen zijn, ik hoop altijd dat mensen zich welkom voelen en dat mensen door mijn werk een glimlach op hun gezicht krijgen. Verkoop is leuk vanwege de waardering, maar maar ik ben zeker niet verkoopgericht bezig. Mijn hoofd en handen vinden het leuk om dingen te creëren, maar het in de markt zetten ervan is dan weer zo niet mijn ding”, zegt hij lachend. Hij hoopt mensen over de streep te trekken voor de Open Atelier Route: “Ik zou zeggen, kunst is niet eng of gek, voel u zeker niet verplicht wat te moeten kopen. Stap eens uit je comfortzone en laat je verrassen.” 

Meer uit Tholen

Schutse Zorg ontslaat medewerker na vermeend seksueel wangedrag bij inwoners

SINT-ANNALAND - De medewerker die eerder op non-actief was gesteld door Schutse Zorg na mogelijk seksueel wangedrag bij bewoners, is op staande voet ontslagen. Volgens een onafhankelijk onderzoek heeft hij 'professionele en persoonlijke grenzen' overschreden.

3 uur geleden
Thoolse feestvierder Christian pleit voor terugkeer Leutbus met Vastenavond

THOLEN - Een veilige en betaalbare oplossing voor Thoolse feestvierders die met Vastenavond de oversteek maken naar Bergen op Zoom. Dat is waar Christian Taalman uit Tholen zich deze dagen voor inzet. Hij pleit voor de terugkeer van de Leutbus: een nachtbus die elke carnavalsavond het eiland Tholen met de Brabantse stad verbindt.

4 uur geleden
Tholense Boys druipt af, Stavenisse verslaat nummer twee en acht goals bij Smerdiek [SPEELRONDE 12 & 14]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 14 in de Derde Klasse en speelronde 12 in de Vierde en Vijfde Klasse.

8 uur geleden
Deze kandidaten stellen zich verkiesbaar voor FvD Tholen: Liesje (37) voert lijst aan

THOLEN - Forum voor Democratie (FvD) heeft maandag haar kandidatenlijst voor Tholen bekendgemaakt. In maart staat de partij hier voor het eerst op de kieslijst. Aan het roer staat een bekend gezicht: Liesje Heuseveldt-van der Zande.

1 dag geleden
Werkzaamheden Thoolse brug eerder klaar, komende dagen geen afsluitingen meer

HALSTEREN/THOLEN - De onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug zijn in de nacht van maandag op dinsdag afgerond. Daardoor hoeft de brug de komende dagen niet meer dicht, bevestigt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.

1 dag geleden
Gaslucht in meerdere woningen in Sint-Annaland, penetrante geur komt uit riool

SINT-ANNALAND - In meerdere woningen aan de Schoolstraat in Sint-Annaland is dinsdagochtend een sterke gaslucht geroken. De penetrante geur blijkt uit het rioolstelsel te komen. De oorzaak van de lucht is nog onbekend.

1 dag geleden
Paard valt in sloot bij Stavenisse, brandweer helpt dier op het droge

STAVENISSE - Een paard is zondagochtend door de brandweer uit een sloot bij Stavenisse geholpen. Het dier was om onbekende reden in de sloot langs de weg terechtgekomen. Met behulp van een hulpverleningsvoertuig van de Stallandse brandweer kregen de brandweerlieden het paard weer op het droge.

2 dagen geleden