
Adri Rottier is Heer van Borsele: 'Wat een leuke verrassing!'
NIEUWDORP - Adri Rottier uit Nieuwdorp is benoemd tot Heer van Borsele. Dit is een speciale erkenning voor zijn bijdrage aan de Nieuwdorpse gemeenschap in de vorm van vrijwilligerswerk. De feestelijke uitreiking, waarbij ook veel familie en vrienden van Rottier aanwezig waren, vond plaats in Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp tijdens een bijeenkomst van de ouderensoos ‘Actief voor Senioren’.
Nog maar net van de grote verrassing bekomen kreeg de Nieuwdorper de oorkonde uitgereikt en het speldje opgespeld door de Borselse wethouder Marga van de Plasse. ‘’Ik zag het helemaal niet aankomen’’, vertelt Rottier. ‘’Wat een leuke verrassing is dit!’’ Rottier heeft de onderscheiding verdiend vanwege zijn waardevolle bijdrage aan het dorp. Van 2017 tot 2022 vervulde hij verschillende functies binnen de Bethelkerk, waaronder ouderling, lid van de kerkenraad en kerkrentmeester. Gedurende deze tijd was hij ook een van de voortrekkers achter de oprichting van Het Vierhuis, een vereniging die vier kerken in de omgeving verenigde, waaronder de Bethelkerk.
Ouderensoos
Ook zet hij zich met veel enthousiasme in voor ouderensoos ‘Actief voor Senioren’, waar tijdens hun jaarlijkse barbecue de uitreiking plaatsvond. ‘’Eens in de zoveel maanden organiseren we een gezamenlijk diner waar we met zijn allen samenkomen’’, vertelt hij. ‘’Daarnaast is er iedere werkdag wel iets te doen, van wandelen tot samen een bakje koffie doen of een plaatje draaien.’’ De ouderensoos ontstond tijdens de coronapandemie als gevolg van de weinige activiteiten die overbleven voor de ouderen van het dorp. ‘’We hebben een aantal keer wat georganiseerd, waarbij we afstand konden houden, maar elkaar wel konden ontmoeten. Dat is toen gaan groeien en een aantal dames uit het dorp heeft het inmiddels zo goed als overgenomen. Het is leuk om te zien dat er zoveel mensen meedoen in een relatief klein dorp als hier en dat het blijft groeien. We begonnen met ongeveer 20 deelnemers en we zitten nu al voorbij de 75.’’
Warm bad
Acht jaar geleden kwam Rottier terug naar Nieuwdorp na zo’n vijftig jaar elders in Zeeland te hebben gewoond. ‘’Ik ben opgegroeid in Nieuwdorp en ik heb later heel lang in Oostkapelle gewoond, terwijl ik in Amsterdam werkte. Ik kwam doordeweeks weinig in Zeeland en nog maar heel af en toe in Nieuwdorp’’, vertelt hij. ‘’Toen mijn vrouw overleed en ik kleiner wilde gaan wonen ben ik op zoek gegaan naar een nieuw huis. Mijn idee was om in Oostkapelle te blijven maar toen ik op een dag door Nieuwdorp reed en het huis wat ik vroeger altijd al zo prachtig vond te koop stond, kon ik het niet laten. Sindsdien woon ik weer in Nieuwdorp en dat is echt als een warm bad. Ik ken nog mensen van vroeger natuurlijk en het is een heel gezellig en hecht dorp. Behalve dat er tegenwoordig wat minder bedrijvigheid is in het centrum en hier en daar iets is bijgebouwd is er bijna niets veranderd!’’
Vluchtelingen
Eigenlijk vindt hij zijn nieuwe huis ook te groot, maar daaraan heeft Rottier een mooie invulling gegeven. ‘’Na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne heb ik drie vluchtelingen tijdelijk opgevangen. Dat was soms best lastig, gezien we elkaars taal niet spreken maar desalniettemin bouw je snel een band op. Ondanks dat ze inmiddels elders worden opgevangen eten we nog steeds iedere donderdag samen en helpt een van hen mij bijvoorbeeld wel eens in de tuin. Bovenal vind ik het fijn om te zien dat de vluchtelingen in Nieuwdorp warm onthaald worden en echt opgenomen worden in de samenleving. Daar mogen we trots op zijn.’’
Meer uit Beveland
's-GRAVENPOLDER - Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden.
10 uur geledenHEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.
12 uur geledenGOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.
14 uur geledenGOES - De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente.
19 uur geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
21 uur geledenGOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
1 dag geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
1 dag geleden