Adobe: Amerikanen betalen steeds minder voor spullen online
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van onlinespullen, zoals speelgoed en elektronica, zijn in de Verenigde Staten in maart voor de zevende maand op rij gedaald. Gemiddeld gingen de prijzen met 1,7 procent omlaag, de scherpste daling in vier maanden, valt op te maken uit gegevens van de Adobe Digital Price Index. Dat is een maatstaf voor de prijsontwikkeling van online winkelen in de VS.
De nieuwste daling onderstreept dat de concurrentie onder Amerikaanse webwinkels toeneemt en dat de inflatie iets is afgenomen, in lijn met wat de centrale bank in de VS eerder aangaf.
De prijzen voor bloemen en andere geschenken via internet gingen vorige maand op jaarbasis met ruim 24 procent omlaag, elektronica werd bijna 23 procent goedkoper. Voor speelgoed telden Amerikanen 6,6 procent minder neer. Tuingereedschap werd bijna 5 procent goedkoper.
Prijs levensmiddelen
Net als in Nederland blijven levensmiddelen een flink gat slaan in het huishoudbudget van Amerikanen. Hoewel de prijsstijgingen in de supermarkten de afgelopen maanden zijn afgezwakt, waren ze in maart nog altijd 10,3 procent hoger dan een jaar geleden.
Om de prijsindex samen te stellen onderzoekt Adobe miljarden bezoeken aan winkelsites. Daarbij worden prijsveranderingen van meer dan 100 miljoen producten in 18 categorieën bijgehouden. Meer dan 85 procent van de top-100 Amerikaanse internetverkopers wordt gevolgd door Adobe.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
42 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
1 uur geledenNICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
2 uur geleden