ADO Den Haag wil degradatie voorkomen in duel met Willem II
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag wil donderdag het thuisduel met Willem II aangrijpen om kans te houden op een langer verblijf in de Eredivisie. "We zijn weer aangesloten, waar eigenlijk niemand meer rekening mee had gehouden", zei trainer Ruud Brood tijdens een druk bezocht persmoment.
ADO leek al zo goed als gedegradeerd totdat het de afgelopen weken van Feyenoord en PEC Zwollle won. De club staat nog steeds laatste maar het verschil met het als vijftiende geklasseerde Willem II is slechts 3 punten. "We zijn in vorm en in de eindfase van de competitie gebeuren er vaak gekke dingen", weet Brood. "Toch moeten we ons zeker niet rijk rekenen. Wel is er het besef dat dit een kans is om weer verder aan te haken."
ADO degradeert naar de Keuken Kampioen Divisie als het verliest van Willem II en Emmen of VVV-Venlo winnen. De club uit Den Haag speelt sinds 2008 op het hoogste niveau. Trainer Brood kan weer een beroep doen op Michiel Kramer en Vicente Besuijen, die terugkeren van een schorsing. Onduidelijk is nog of Ricardo Kishna en Daryl Janmaat inzetbaar zijn. Voor Jamal Amofa, Dario Del Fabro en Peet Bijen komt de wedstrijd tegen Willem II te vroeg.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
7 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
7 uur geleden