Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag bevestigt Brood als nieuwe trainer, Bogers assistent

ADO Den Haag bevestigt Brood als nieuwe trainer, Bogers assistent

DEN HAAG (ANP) - Ruud Brood is de nieuwe trainer van ADO Den Haag. De Haagse eredivisieclub bevestigde dinsdag de komst van de 58-jarige Gorinchemmer, die een contract tekent tot medio 2022. Adrie Bogers wordt aangesteld als assistent voor dezelfde contractduur als Brood.

ADO ontsloeg na de thuisnederlaag tegen FC Twente afgelopen weekeinde (2-4) trainer Aleksandar Rankovic. De club behaalde slechts 4 punten uit de eerste acht competitiewedstrijden en staat zestiende.

Brood werd eind 2019 ontslagen bij NAC Breda. Sinds zijn vertrek daar zat hij zonder club. De oud-middenvelder van onder meer Feyenoord. Willem II en NAC Breda werkte bij talrijke clubs als coach, onder meer bij Heracles Almelo, RKC Waalwijk en Roda JC. Ook was hij assistent-trainer van PSV als rechterhand van Phillip Cocu. De meeste duels (161 stuks) zat hij op de bank bij RKC Waalwijk, de club die hij in zowel 2009 als 2011 naar de eredivisie dirigeerde.

Uitdaging

"ADO Den Haag is een mooie club met emotie en daar hou ik van. Dit is een fantastische uitdaging", zegt Brood over zijn aanstelling. "Ik zie mezelf als een realistische, duidelijke en flexibele trainer, die graag samenwerkt. Ik hou van plezier, maar ben ook veeleisend. Het is voor mij belangrijk dat de club een nieuwe weg is ingeslagen. Er is een technisch hart gevormd en een bepaalde visie en beleid uitgestippeld. Ik wil de gekozen weg graag bewandelen."

Martin Jol, hoofd van het technisch hart, is verheugd over de snelle aanstelling van Brood. "We zijn zeer content dat we binnen korte tijd een nieuwe trainer hebben kunnen vinden die gepokt en gemazeld is in het voetbal en ook gelooft in onze visie en ons project."

Bogers (55) is onder meer oud-trainer van Sparta. Hij is geen onbekende van Brood. De twee werkten tussen 2008 en 2010 al samen bij RKC. De Bredanaar droeg als verdediger de shirts van NAC Breda, RKC, KV Mechelen, Willem II en KFC Turnhout. Hij was als assistent-trainer werkzaam bij RKC, Urawa Red Diamonds (Japan), NAC, Willem II en NEC.

Meer uit Voetbal

Bosz ziet PSV voor derde duel op rij na goed begin terugvallen

UTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na afloop van de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) kritisch over de eerste helft. "Het was nu de derde wedstrijd op rij dat we goed begonnen en daarna terugvielen", aldus Bosz, die daarmee doelde op de duels met Heracles Almelo en GVVV.

33 minuten geleden
PSV wint ook bij Utrecht en boekt met 14e uitzege op rij record

UTRECHT (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen FC Utrecht moeizaam gewonnen. De koploper stond bij rust nog met 1-0 achter, maar draaide die achterstand in de tweede helft om: 1-2. Het betekende voor PSV de veertiende achtereenvolgende zege in een uitduel in de competitie. Dat lukte sinds de invoering van de Eredivisie in 1956 nog geen enkele club.

1 uur geleden
FC Barcelona maanden zonder Christensen

BARCELONA (ANP/Belga) - FC Barcelona moet verdediger Andreas Christensen de komende maanden missen. De Deen heeft op training een gedeeltelijke scheur in de voorste kruisband van zijn linkerknie opgelopen, zo maakte de club bekend.

1 uur geleden
Feyenoord begint met Borges en Plug tegen FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Gonçalo Borges begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het thuisduel met FC Twente. Hij krijgt de voorkeur boven Aymen Sliti, die woensdag niet kon overtuigen in het verloren bekerduel met SC Heerenveen. Jan Plug vervangt linksback Jordan Bos, die niet bij de selectie zit.

2 uur geleden
Real Sociedad haalt trainer Matarazzo als vervanger van Francisco

SAN SEBASTIÁN (ANP/DPA) - Real Sociedad heeft Pellegrino Matarazzo aangetrokken als nieuwe trainer. De 48-jarige Amerikaan is de opvolger van Sergio Francisco, die een week eerder werd ontslagen.

3 uur geleden
Voetbalbond Azië maakt plannen voor eigen Nations League

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond komt met een eigen Nations League. De bond wil hiervoor de periodes voor interlands van de FIFA gebruiken, maar kwam nog niet met een datum voor de eerste editie.

4 uur geleden
PSV in uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog met Veerman in de basis

UTRECHT (ANP) - Joey Veerman doet zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog gewoon mee bij PSV. De middenvelder maakt in de winterstop vermoedelijk de overstap naar Fenerbahçe. Veerman vormt in de Galgenwaard een middenveld met Paul Wanner en Guus Til.

4 uur geleden