Adidas onderzoekt miljoenenfraude in China, aldus Financial Times
SHANGHAI (ANP) - Het Duitse sportmerk Adidas doet onderzoek naar een grote fraudezaak in China waarbij hoge managers van het bedrijf miljoenen euro's zouden hebben verduisterd. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. De zaak kwam aan het licht door een klokkenluider die Adidas informeerde over de fraude, aldus de krant.
Adidas ontving een anonieme brief over de zaak met claims dat die was geschreven door personeel van het bedrijf in China. Bij de fraude zou onder meer een topmanager van de marketingtak in China betrokken zijn geweest. Dat budget zou jaarlijks ongeveer 250 miljoen euro bedragen. Daarbij zouden externe dienstverleners grote bedragen aan werknemers van Adidas hebben overgemaakt, mogelijk in ruil voor opdrachten.
Ook zou een manager bij een andere tak van Adidas in China naast grote sommen geld ook vastgoed hebben ontvangen. Volgens de ingewijden zijn er nog geen werknemers op non-actief gesteld. Adidas laat aan de Financial Times weten inderdaad een brief te hebben ontvangen over mogelijke schending van regelgeving in China en zegt onderzoek te doen, samen met een externe juridische adviseur. Het bedrijf zegt ook zich in elke markt aan de regels en ethische normen te houden.
China is een belangrijke markt voor Adidas. Het merk had het de afgelopen jaren lastig in het land, vooral door de lange coronalockdowns. Voor corona was China nog de sterkst groeiende markt voor Adidas en ook zeer winstgevend. In het laatste kwartaal van vorig jaar was al wel een forse opleving te zien van de verkopen van bijvoorbeeld sportschoenen en kleding van Adidas. Het bedrijf rekent ook voor heel dit jaar op stevige groei van de verkopen op de Chinese markt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
4 uur geleden