Adidas onderzoekt miljoenenfraude in China, aldus Financial Times
SHANGHAI (ANP) - Het Duitse sportmerk Adidas doet onderzoek naar een grote fraudezaak in China waarbij hoge managers van het bedrijf miljoenen euro's zouden hebben verduisterd. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. De zaak kwam aan het licht door een klokkenluider die Adidas informeerde over de fraude, aldus de krant.
Adidas ontving een anonieme brief over de zaak met claims dat die was geschreven door personeel van het bedrijf in China. Bij de fraude zou onder meer een topmanager van de marketingtak in China betrokken zijn geweest. Dat budget zou jaarlijks ongeveer 250 miljoen euro bedragen. Daarbij zouden externe dienstverleners grote bedragen aan werknemers van Adidas hebben overgemaakt, mogelijk in ruil voor opdrachten.
Ook zou een manager bij een andere tak van Adidas in China naast grote sommen geld ook vastgoed hebben ontvangen. Volgens de ingewijden zijn er nog geen werknemers op non-actief gesteld. Adidas laat aan de Financial Times weten inderdaad een brief te hebben ontvangen over mogelijke schending van regelgeving in China en zegt onderzoek te doen, samen met een externe juridische adviseur. Het bedrijf zegt ook zich in elke markt aan de regels en ethische normen te houden.
China is een belangrijke markt voor Adidas. Het merk had het de afgelopen jaren lastig in het land, vooral door de lange coronalockdowns. Voor corona was China nog de sterkst groeiende markt voor Adidas en ook zeer winstgevend. In het laatste kwartaal van vorig jaar was al wel een forse opleving te zien van de verkopen van bijvoorbeeld sportschoenen en kleding van Adidas. Het bedrijf rekent ook voor heel dit jaar op stevige groei van de verkopen op de Chinese markt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.
2 uur geleden