
Ad Linders heeft Answester Dweilbandfestival door jaren heen zien groeien
HANSWEERT - Het Answester Dweilbandfestival vond ook dit jaar weer plaats in en om dorpshuis Kaj Munk in Hansweert. Uitbater van het dorpshuis, Ad Linders, is blij dat het festival plaats kon vinden. Na twee jaar waarin weinig mogelijk was, gaan de evenementen in Hansweert weer lopen en dat stemt hem goed.
Ondanks dat Linders vroeger andere plannen had, kwam hij in de horeca terecht. Hij runde onder andere een discotheek en werd later eigenaar van café Zeelandia en dorpshuis Kaj Munk in Hansweert. Vorig jaar nam hij afscheid van Zeelandia en dit jaar zal hij het stokje van het dorpshuis doorgeven. ‘’Op 30 december zal ik ermee stoppen’’, zegt Linders. ‘’Ik heb het dorpshuis altijd met veel plezier gerund, maar het is nu tijd om het stokje door te geven aan iemand anders.’’
Festivals
Een van de dingen waar hij extra veel plezier uithaalt is het organiseren van grotere evenementen als het dweilbandfestival. Hij heeft het festival vanaf het prille begin groot zien worden en vindt het dan ook mooi om te zien wat het nu is geworden. ‘’Grotere evenementen als het dweilbandfestival vind ik heel leuk om te organiseren of om bij te helpen’’, zegt hij. ‘’Zo ben ik afgelopen zomer tijdens Mosselrock bijgesprongen en heb ik geholpen met tappen, dat was erg leuk om te doen.’’ Voor zijn afscheid bij het dorpshuis kan hij nu ook het twintigjarig jubileum van het dweilbandfestival in ieder geval nog op zijn festival-CV schrijven.
Meer uit Reimerswaal
REIMERSWAAL - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft de Kadernota goedgekeurd voor de komende jaren. In 2026 en 2027 lijkt de gemeente het financieel goed te doen: er blijft dan geld over. Maar vanaf 2028 krijgt Reimerswaal minder geld van de overheid. Dat betekent dat er daarna waarschijnlijk bezuinigd moet worden.
11 minuten geledenKAPELLE - De politie onderzoekt een woninginbraak aan de Cederlaan in Kapelle en roept getuigen op zich te melden. De inbraak vond zaterdag rond 12.25 uur plaats. Volgens de politie is de woning met geweld betreden.
4 uur geledenWEMELDINGE - Een man is zondagmiddag per traumahelikopter overgebracht naar het Universitair Ziekenhuis Antwerpen (UZA), nadat hij onwel was geworden bij het Sluisplateau in Wemeldinge. De hulpdiensten rukten massaal uit na de melding rond 16.20 uur.
6 uur geledenHANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk.
2 dagen geledenYERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag.
3 dagen geledenWEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.
3 dagen geledenREIMERSWAAL - In een schooljaar waarin landelijk 6,1 procent van de leerlingen is blijven zitten, valt Reimerswaal positief op: het aandeel zittenblijvers lag hier op het laagste niveau sinds 2017-2018. Zo'n 5,8 procent van de leerlingen deed een stap terug of moest een jaar overdoen. Toch blijft het behalen van een diploma een prestatie van formaat. Voor Emy van den Top (17) is het een moment van opluchting en trots. Zij rondde onlangs haar mbo-opleiding tot helpende zorg en welzijn op niveau 2 succesvol af in één jaar tijd.
4 dagen geleden