Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten klagen over vermeende privacyschendingen Fitbit

Activisten klagen over vermeende privacyschendingen Fitbit

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Oostenrijkse privacy-activisten hebben klachten ingediend tegen de fabrikant van smartwatches Fitbit, sinds enkele jaren eigendom van Google. Volgens belangenorganisatie Noyb dwingt Fitbit gebruikers in te stemmen met het overdragen van persoonlijke gegevens naar landen buiten de Europese Unie. Het zou vervolgens niet meer mogelijk zijn die toestemming in te trekken, wat tegen Europese privacyregels indruist.

De klachten zijn onder andere ingediend bij de Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens. Ook privacytoezichthouders in Oostenrijk en Italiƫ zijn aangeschreven over de vermeende overtredingen. Boetes voor overtredingen van privacyregels kunnen oplopen tot 4 procent van de jaaromzet van het bedrijf, wat bij Google flink kan oplopen gezien de jaaropbrengsten van 280 miljard dollar in 2022.

Het steekt Noyb, de afkorting voor None of your business (Jouw zaken niet), dat de persoonsgegevens op deze manier terechtkomen in rechtsgebieden waar consumenten niet dezelfde privacybescherming genieten als inwoners van de EU. In het landenblok gelden sinds 2018 strenge privacyregels die zijn opgenomen in de Algemene verordening gegevensbescherming.

Toestemming dataoverdracht

"Eerst koop je een Fitbit voor minstens 100 euro. Daarna sluit je een betaald abonnement af om er vervolgens achter te komen dat je gedwongen wordt 'gratis' jouw gegevens te delen met partijen over de hele wereld", stelt Noyb-jurist Maartje de Graaf.

De organisatie wil dat Fitbit klanten toestaat apps voor de smartwatches te gebruiken zonder gedwongen toestemming voor de overdracht van data naar bijvoorbeeld de Verenigde Staten. Ook moet Fitbit wat Noyb betreft meer informatie delen met klanten over de manier waarop het bedrijf met hun gegevens omgaat.

Noyb

Noyb is opgericht door de Oostenrijkse activist Max Schrems. Hij boekte eerder een groot succes bij het hoogste rechtbank van de Europese Unie, die oordeelde dat afspraken met de Verenigde Staten over de overdracht van gegevens niet in orde waren. Dat oordeel kwam er na klachten over het datagebruik van socialmediabedrijf Facebook.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

2 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

2 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

2 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

4 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

6 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

8 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

8 uur geleden