Activisten Extinction Rebellion houden slotbetoging actieweek
DEN HAAG (ANP) - In de ambassadewijk in Den Haag zijn ongeveer honderd activisten van Extinction Rebellion vertrokken voor een betoging die het slotstuk vormt van een actieweek in de hofstad. De groep loopt met verschillende kleuren vlaggen omringd door veel politie een route langs ambassades.
Volgens de beweging gaat het om een "solidariteitsmars voor diegenen die nu al keihard geraakt worden door de klimaat- en ecologische crisis. Mensen in het mondiale Zuiden strijden dagelijks voor hun leefomgeving, levenswijze en levens".
Extinction Rebellion voert deze week actie in de hofstad. Eerder blokkeerden ze onder meer kruispunten en hielden ze een stille tocht ter nagedachtenis aan alle slachtoffers van klimaatverandering. Bij de mislukte poging tot het blokkeren van de Utrechtsebaan woensdag werden 23 betogers en twee meereizende journalisten aangehouden.
De groep wil met de acties aandacht voor klimaatverandering en eist dat Nederland per 2025 klimaatneutraal is.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - Tijdens de Nationale Indiëherdenking in Roermond heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zaterdag stilgestaan bij het lot van de Molukse veteranen. "Het ontslag uit militaire dienst, de gebrekkige opvang en huisvesting en het niet nakomen van gewekte verwachtingen hebben diepe sporen nagelaten", zei de bewindsvrouw.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag heeft zaterdagmiddag de oproep gedaan "om de internationale rechtsorde, en de mensen en instituten die eraan werken, te blijven verdedigen". Hij noemde daarbij in het bijzonder het in Den Haag gevestigde Internationaal Strafhof (ICC).
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.
19 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.
22 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.
23 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
1 dag geleden