Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activist wil noodverordening Amsterdam van tafel via kort geding

Activist wil noodverordening Amsterdam van tafel via kort geding

AMSTERDAM (ANP) - Activist Frank van der Linde heeft een kort geding aangespannen tegen de noodverordening die sinds vrijdagavond in Amsterdam van kracht is. De verordening verbiedt het houden van demonstraties. Dat druist volgens Van der Linde in tegen burgerlijke vrijheden en de Grondwet, zo laat zijn advocaat weten.

De activist wil zondag om 14.00 uur op de Dam demonstreren, naar eigen zeggen tegen de genocide in Gaza, maar ook omdat "ons het demonstratierecht ontnomen wordt". Hij noemt de noodverordening "krankjorum". "Een noodverordening is echt het allerlaatste middel dat je als rechtsstaat moet inzetten. Burgemeester Halsema zegt altijd dat het demonstratierecht heilig is, maar deze noodverordening staat haaks op haar eigen woorden. Als we nu niet iets doen tegen deze kramp van de burgemeester, waar eindigt het dan?" vraagt Van der Linde zich af.

De noodverordening loopt maandagochtend om 07.00 uur af. Maar Van der Linde zegt het belangrijk genoeg te vinden om er nu tegen in het geweer te komen. Het gaat om een principekwestie, zegt hij.

Het kort geding dient zondagochtend digitaal voor de rechtbank Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Van Gogh Museum koopt werk dat gold als inspiratiebron

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.

8 uur geleden
Organisaties Curaçao bezorgd over aantasting historisch erfgoed

WILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".

11 uur geleden
Nationaal Coördinator ontwikkelt plan tegen moslimdiscriminatie

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.

12 uur geleden
Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

17 uur geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

17 uur geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

19 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

19 uur geleden