Activist rond Russische groep Pussy Riot moet weer de bak in
MOSKOU (ANP/DPA) - Een activist rond de regimekritische Russische punkband Pussy Riot, Pyotr Verzilov, moet vijftien dagen de cel in omdat hij in het openbaar luid zou hebben gescholden. De actievoerende kunstenaar moet zijn straf uitzitten op de plek waar hij ook al vastzat in 2018, meldt hij zelf. Verzilov was toen tijdens de finale van het wereldkampioenschap voetbal in Rusland het veld op gerend.
De politie had de 32-jarige Russisch-Canadese artiest zondag meegenomen uit zijn woning. Het zou te maken hebben met extremistische uitingen, werd toen gemeld. Leden van Pussy Riot twitterden dat van hem elk spoor ontbrak. Verzilov komt regelmatig in aanvaring met de autoriteiten en overleefde een mogelijke aanval met gif, waarvoor hij in een Duits ziekenhuis werd behandeld.
Pussy Riot, opgericht in 2011, staat al jaren bekend als provocerende protestgroep. Leden werden gearresteerd en veroordeeld tot een strafkamp. Europese rechters tikten Rusland daarvoor op de vingers.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
9 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
40 minuten geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de bouw van 764 nieuwe woningen in drie nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever goedgekeurd, aldus minister van Financiën Bezalel Smotrich. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn die nederzettingen illegaal. De huizen moeten worden gebouwd rond Jeruzalem en enkele tientallen kilometers ten noordwesten van de stad.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een federale rechter in New York heeft op verzoek van het ministerie van Justitie ingestemd met de openbaarmaking van tot dusver vertrouwelijke stukken uit het proces tegen de invloedrijke zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). De magistraat beklemtoonde daarbij dat de veiligheid en anonimiteit van slachtoffers gegarandeerd blijft.
2 uur geleden