Activist rond Russische groep Pussy Riot moet weer de bak in
MOSKOU (ANP/DPA) - Een activist rond de regimekritische Russische punkband Pussy Riot, Pyotr Verzilov, moet vijftien dagen de cel in omdat hij in het openbaar luid zou hebben gescholden. De actievoerende kunstenaar moet zijn straf uitzitten op de plek waar hij ook al vastzat in 2018, meldt hij zelf. Verzilov was toen tijdens de finale van het wereldkampioenschap voetbal in Rusland het veld op gerend.
De politie had de 32-jarige Russisch-Canadese artiest zondag meegenomen uit zijn woning. Het zou te maken hebben met extremistische uitingen, werd toen gemeld. Leden van Pussy Riot twitterden dat van hem elk spoor ontbrak. Verzilov komt regelmatig in aanvaring met de autoriteiten en overleefde een mogelijke aanval met gif, waarvoor hij in een Duits ziekenhuis werd behandeld.
Pussy Riot, opgericht in 2011, staat al jaren bekend als provocerende protestgroep. Leden werden gearresteerd en veroordeeld tot een strafkamp. Europese rechters tikten Rusland daarvoor op de vingers.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
2 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
9 uur geleden