Action opende vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels
ZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action heeft vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels geopend. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. Gemiddeld kwam er minstens één winkel per dag bij. Action kent mede daardoor een flinke groei.
Vorig jaar werden er 384 nieuwe winkels geopend, wat het totaal op meer dan 3300 winkels brengt. Voor het eerst werden er winkels in Zwitserland en Roemenië geopend, daarmee zit de discountwinkelketen nu in veertien landen.
Door de nieuwe winkels groeide het aantal klanten flink. Gemiddeld kwamen 21,6 miljoen klanten per week naar winkels van Action, dat waren er 18,7 miljoen in 2024. "Maar ook in onze bestaande winkels kwamen er meer klanten", licht topvrouw van Action Hajir Hajji toe.
Zwitserland en Roemenië
De omzet van de winkelketen steeg door de stijging van het aantal klanten met ruim 16 procent naar 16 miljard euro. "Veel gezinnen hebben te maken met stijgende kosten en economische onzekerheid en kiezen daarom voor Action voor de producten die zij nodig hebben", aldus Hajji.
Na de opening van de eerste winkels in Zwitserland en Roemenië volgden er meer. Eind vorig jaar waren er 8 vestigingen in Zwitserland en 6 in Roemenië. "Heel bijzonder dat we in deze uitdagende tijden in twee landen openen. Het verschil tussen Zwitserland en Roemenië in inkomen is bovendien groot." Voor dit jaar staat een uitbreiding naar Kroatië en Slovenië op de planning.
Winkels Nederland
In Nederland werden er vorig jaar 3 nieuwe winkels geopend. "Nederland is een van onze meest volwassen landen. We investeren hier vooral in bestaande winkels." In totaal staan er 421 Actions in de Nederlandse winkelstraten.
Action nam vorig jaar meer dan 4500 nieuwe collega's aan. De retailer is goed voor bijna 85.000 banen.
De helft van de producten in de winkels van Action komt uit China, de andere helft uit Europa. Door importheffingen uit de VS op Chinese producten was de verwachting dat de prijs van Chinese spullen voor Europese retailers zou dalen. Dat heeft de topvrouw wel gezien, maar de gevolgen vallen mee. "De prijzen in het non-foodgedeelte vanuit China zijn afgelopen jaar wat gezakt. We vertalen dat door naar de verkoopprijs. Dat is niet anders dan we normaal doen."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Foodwatch stapt donderdag samen met getroffen Franse families naar de rechter in Frankrijk rondom de mogelijk besmette babyvoeding. De voedselwaakhond beschuldigt bedrijven, waaronder Nestlé, en autoriteiten van het "veel te laat waarschuwen van het publiek". Franse autoriteiten onderzoeken de dood van twee baby's die babyvoeding van het voedingsconcern hebben gedronken.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in het afgelopen kwartaal een groter verlies geleden. De Britse budgetvlieger wijt dat aan investeringen in nieuwe bases in Italië en fellere concurrentie.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING ging donderdag licht omhoog op de Amsterdamse beurs. De grootste bank van Nederland zag de winst in het laatste kwartaal van 2025 flink stijgen. Topman Steven van Rijswijk sprak van een sterke commerciële groei en gedisciplineerd kostenbeheer, ondanks de "aanhoudende geopolitieke onzekerheid". Ook 2026 belooft volgens de topman een sterk jaar te worden voor de bank. Voor 2027 zijn de vooruitzichten daarnaast verhoogd. Het aandeel won 0,6 procent.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft Michiel Lap benoemd als voorzitter van de raad van commissarissen. Hij volgt Tom de Swaan op, die na bijna acht jaar terugtreedt als voorzitter.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van rouwkaarten moet binnenkort volledig door pakketbezorgers worden gedaan. Dat heeft te maken met veranderingen in de regels rond de postbezorging, waardoor PostNL vanaf komende zomer minder vaak de post hoeft rond te brengen.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het laatste kwartaal van 2025 een recordwinst geboekt. Dat dankte het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern aan de sterk gestegen vraag naar speciale geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische olieconcern Lukoil verkoopt bijna alle activiteiten buiten zijn thuisland aan de Amerikaanse investeerder Carlyle. Het bedrijf kreeg in oktober vorig jaar Amerikaanse sancties opgelegd om Rusland aan de onderhandelingstafel met Oekraïne te dwingen. Lukoil ging vervolgens op zoek naar een koper voor zijn buitenlandse onderdelen.
1 uur geleden