Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Action blij met loskomen Ever Given, geen zorgen over leveringen

Action blij met loskomen Ever Given, geen zorgen over leveringen

ZWAAGDIJK (ANP) - Koopjesketen Action is blij met het vlottrekken van containerschip Ever Given in het Suezkanaal. "Anders was het een groot drama geworden", zegt een woordvoerster. Het megacontainerschip zat dagenlang vast in het kanaal, waardoor het een van de belangrijkste vaarroutes stremde.

In het algemeen geldt dat ongeveer de helft van de producten die Action verkoopt uit Azië komt. Volgens de woordvoerster is het nu de vraag hoe de spullen, nu de vaarroute weer open is, in de havens aankomen en hoe ze daar verwerkt worden. "Het is nog te vroeg voor voorspellingen. Er is een verstoring geweest, de exacte effecten zijn nog niet te zien. We gaan nu kijken met onze logistieke planners waar welke spullen zijn."

Een deel van de schepen die onderweg zijn uit Azië zijn al de andere route rondom de Kaap aan het varen. "Dat betekent dat er ook schepen niet door het Suezkanaal hoeven, maar die komen dus later aan." Dat is bij sommige producten niet zo erg, zegt de woordvoerster, "maar je wil geen tuinspullen pas in oktober".

Op korte termijn zullen er geen gevolgen zijn voor Action, ook omdat alle artikelen de komende weken op voorraad in de distributiecentra zijn. Ook zijn de meeste spullen voor het voorjaar, waaronder de paas- en tuinspullen, al binnen. "We denken dat het redelijk te managen is." Wel wacht Action nog op spullen voor de zomer. De winkelketen zegt continu in contact te staan met de leveranciers.

Meer uit Financieel

Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

25 minuten geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

25 minuten geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

1 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

2 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

3 uur geleden
AEX sluit voor het eerst boven 1000 punten, chipfondsen voorop

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.

3 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten bijna kwart gedaald in 2025

MOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiën bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.

4 uur geleden