Action blij met loskomen Ever Given, geen zorgen over leveringen
ZWAAGDIJK (ANP) - Koopjesketen Action is blij met het vlottrekken van containerschip Ever Given in het Suezkanaal. "Anders was het een groot drama geworden", zegt een woordvoerster. Het megacontainerschip zat dagenlang vast in het kanaal, waardoor het een van de belangrijkste vaarroutes stremde.
In het algemeen geldt dat ongeveer de helft van de producten die Action verkoopt uit Azië komt. Volgens de woordvoerster is het nu de vraag hoe de spullen, nu de vaarroute weer open is, in de havens aankomen en hoe ze daar verwerkt worden. "Het is nog te vroeg voor voorspellingen. Er is een verstoring geweest, de exacte effecten zijn nog niet te zien. We gaan nu kijken met onze logistieke planners waar welke spullen zijn."
Een deel van de schepen die onderweg zijn uit Azië zijn al de andere route rondom de Kaap aan het varen. "Dat betekent dat er ook schepen niet door het Suezkanaal hoeven, maar die komen dus later aan." Dat is bij sommige producten niet zo erg, zegt de woordvoerster, "maar je wil geen tuinspullen pas in oktober".
Op korte termijn zullen er geen gevolgen zijn voor Action, ook omdat alle artikelen de komende weken op voorraad in de distributiecentra zijn. Ook zijn de meeste spullen voor het voorjaar, waaronder de paas- en tuinspullen, al binnen. "We denken dat het redelijk te managen is." Wel wacht Action nog op spullen voor de zomer. De winkelketen zegt continu in contact te staan met de leveranciers.
Meer uit Financieel
LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
3 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
6 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
6 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
1 dag geleden