Actieweek politie levert 434 ingeleverde messen en 26 vuurwapens op
Bij de wapeninleveractie van de politie zijn vorige week 434 messen en 26 vuurwapens ingeleverd. ‘Daarnaast hebben we tientallen vuurwapens opgehaald bij mensen’, meldt de politie die ‘dik tevreden’ is over het resultaat van de actie.
De wapeninleveractie liep van 11 tot en met 17 oktober. Het leverde volgens de politie 434 steek, -slag en stootwapens en overige voorwerpen op. ‘Daaronder vallen onder steekwapens (276) en zwaarden (17), wapens die veel onder de jeugd aangetroffen worden. Verder ook nog 16 handvuurwapens en 10 geweren.’
De actie, onder andere voortkomend uit de stijging van het gebruik van messen onder jongeren, was gepland in de Week van de Veiligheid. ‘Eén van de weinige kansen om zonder straf en anoniem je mes of ander wapen in een ton te gooien die meestal op een politiebureau stond. Er kwamen ook een doorgeladen vuurwapen en een handgranaat uit de ton. Dat was dan niet de bedoeling.’
Als je van je vuurwapen of scherpe munitie af wilde, kon je de politie bellen en werd het wapen door agenten in burger opgehaald. Gerda van Leeuwen, politiechef Zeeland-West-Brabant, spreekt van een geslaagde actie. ‘Ieder wapen dat van de straat is, scheelt mogelijk een geweldsmisdrijf. We wilden zoveel mogelijk wapens van de straat, daar hebben we het voor gedaan en met succes. Maar dat wil niet zeggen dat we nu de andere kant uitkijken. We blijven ons focussen op het gebruik van wapens onder jongeren en het aantal vuurwapens dat in de omloop is. En misschien krijgt de actie een vervolg.’
Meer uit Reimerswaal
GOES - Werk vinden is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Voor mensen met een ziekte of beperking kan de zoektocht naar een baan vol drempels zitten. De landelijke stichting Incluvisie wil dat veranderen en organiseert op dinsdag 26 november een online bijeenkomst waarin werkgevers en werkzoekenden uit Zeeland met elkaar in gesprek gaan over inclusie op de arbeidsmarkt.
8 uur geledenKAPELLE - In de Vroone te Kapelle zijn vrijdag, 7 en zaterdag 8 november ruim 350 vogels bijeen voor de jaarlijkse vogelshow van, de Vogelvrienden Goes en Zang en Kleur uit Kapelle.
1 dag geledenKAPELLE - Door een vechtpartij op station Kapelle-Biezelinge heeft het treinverkeer tussen Roosendaal en Vlissingen woensdagavond korte tijd stilgelegen. Tijdens het incident kon de trein niet verder rijden.
1 dag geledenREIMERSWAAL/KAPELLE - De regionale werkgroep Zeeland van SchildklierNL organiseert op donderdag 13 november een informatiebijeenkomst over schildklieraandoeningen. De avond vindt plaats van 19.00 tot 21.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Kornetstraat 4 in Goes.
2 dagen geledenKAPELLE - Het Oranje Fonds roept maatschappelijke organisaties, stichtingen en verenigingen op om zich aan te melden voor NLdoet 2026, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. De 22ste editie vindt plaats op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart 2026.
3 dagen geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle heeft een gewijzigde omgevingsvergunning verleend voor het geplande zonnepark in de Willem-Annapolder. De aanpassing volgt op een verzoek van de ontwikkelaar Zeeuwind, die het plan op enkele technische punten heeft bijgesteld.
3 dagen geledenKAPELLE - 29 oktober tot en met 5 november staat in het teken van de Week van de Pleegzorg, een campagne die aandacht vraagt voor kinderen die tijdelijk of langdurig een veilig thuis nodig hebben. In Nederland wachten nog altijd veel kinderen op een veilig thuis. Annet en Johan uit Kapelle weten hoe groot die behoefte is: al sinds 2010 stellen ze hun huis open voor pleegkinderen. "Het is niet altijd makkelijk," zegt Annet, "maar het is zo waardevol."
3 dagen geleden