Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actievoerders Extinction Rebellion bezetten kruispunt en kantoor

Actievoerders Extinction Rebellion bezetten kruispunt en kantoor

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer vijftig activisten van Extinction Rebellion, die deelnemen aan een klimaatbetoging, hebben in Den Haag de kruising van de Theresiastraat en de Prins Clauslaan geblokkeerd. Een deel van hen heeft zich aan elkaar vastgeketend. De politie dreigt de betogers aan te houden als ze hun actie niet direct beëindigen.

Tegelijkertijd bezetten een tiental activisten de ingang van een kantoorgebouw waar de Nederlandse Olie en Gas Exploratie en Productie Associatie (NOGEPA) gevestigd is. De activisten eisen dat NOGEPA gaat lobbyen voor een eerlijke energierekening en doet wat in hun ogen nodig is, namelijk lobbyen voor duurzame energie, en geen nieuwe gasboringen in de Waddenzee.

Een groep van in totaal ongeveer 150 actievoerders was onderweg vanuit de ambassadewijk en kwam tot stilstand op het kruispunt tussen de Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. De overige actievoerders liepen door.

Extinction Rebellion voert deze week actie in Den Haag. Eerder blokkeerde de groep enkele andere kruispunten in de stad en werd een vergeefse poging gedaan om de Utrechtsebaan te blokkeren.

Meer uit Binnenland

Zorgpremie stijgt met paar tientjes per jaar in 2026

DEN HAAG (ANP) - De premie voor de zorgverzekering wordt volgend jaar 32 tot 40 euro per jaar duurder. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van verschillende media uit de uitgelekte miljoenennota. Het kabinet houdt rekening met een maandbedrag van zo'n 160 euro, dat is drie of vier euro meer dan nu het geval is. Zorgverzekeraars bepalen uiteindelijk wat mensen gaan betalen.

2 uur geleden
Gelekte miljoenennota: koopkracht stijgt iets meer dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - De koopkracht stijgt volgend jaar iets meer dan gedacht. Dat staat in het voorwoord van de miljoenennota, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van verschillende media. Gemiddeld krijgen huishoudens er volgens de rekenmodellen van het Centraal Planbureau 1,3 procent bij. In de laatste raming was dat nog 1 procent.

7 uur geleden
Scholen in Beverwijk en Heemskerk maandag weer open

BEVERWIJK (ANP) - De vier middelbare scholen en de mbo-school in Beverwijk en Heemskerk die vrijdag wegens dreiging gesloten zijn, gaan maandag allemaal weer open. Dat willen de beide gemeenten, "tenzij er echt signalen zijn dat dat onverstandig is". Die signalen zijn er momenteel niet, benadrukken de Noord-Hollandse gemeenten.

8 uur geleden
EBU begrijpt zorgen AVROTROS over Israël, maar neemt geen besluit

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) begrijpt de zorgen van AVROTROS over het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten, maar neemt op dit moment zelf geen besluit over de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Dat laat de organisator desgevraagd weten aan het ANP na het besluit van de AVROTROS om zich terug te trekken uit het evenement als Israël deelneemt.

9 uur geleden
Trump: verdachte van doodschieten Charlie Kirk opgepakt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt dat een verdachte is opgepakt voor het doodschieten van de conservatieve politieke activist Charlie Kirk. Iemand uit de omgeving van de verdachte zou hem hebben aangegeven.

9 uur geleden
Aangepast voorstel voor zzp-verzekering naar Raad van State

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft een aangepast wetsvoorstel voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zzp'ers voor advies naar de Raad van State gestuurd. Uitvoeringsorganisaties UWV en de Belastingdienst waren kritisch op het oorspronkelijke voorstel, maar de doorgevoerde wijzigingen hebben hun zorgen weggenomen, meldt demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken, VVD).

9 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS over ESF bij deelname Israël

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van omroep AVROTROS om volgend jaar niet aan het Eurovisie Songfestival mee te doen als Israël meedoet. Nederland zal dan ook niet via een andere omroep meedoen.

9 uur geleden