
Acties bij ProRail, maandag op verkeersleidingspost Kijfhoek
UTRECHT (ANP) - Spoorverkeersleiders van ProRail gaan komende week actie voeren met stakingen om de eisen voor een loonsverhoging kracht bij te zetten. De stakingen worden georganiseerd door vakbond FNV. De acties vinden plaats bij de verkeersleidingsposten. Dit zijn centrale punten van waaruit verkeersleiders het treinverkeer in een bepaald gebied controleren en aansturen.
Maandag is er van 13.00 tot 16.00 uur een werkonderbreking op de verkeersleidingspost Kijfhoek in Zuid-Holland die in eerste instantie alleen goederentreinen raakt, waaronder de Betuwelijn. Vervoerders en bedrijven die voor hun goederen gebruikmaken van de trein hebben waarschijnlijk veel last van die actie. Ze kunnen blijven zitten met goederen die bederven. Ook zou het kunnen dat schepen die moeten vertrekken dan niet kunnen worden gevuld.
Mogelijk ondervinden reizigers maandag ook overlast. "Houd er rekening mee dat het hervatten van het goederenvervoer na 16.00 uur mogelijk effect heeft op enkele reizigerstreinen", klinkt het bij ProRail. "We werken samen met goederenvervoerders aan een plan om de treindienst zo goed mogelijk te organiseren."
Later in de week zijn er ook acties die het treinverkeer in de regio's Amsterdam, Alkmaar, Utrecht en Amersfoort raken. Die zullen volgens ProRail leiden tot treinuitval en hinder voor reizigers op het spoor. ProRail betreurt de acties en wijst op de "gunstige arbeidsvoorwaarden" die medewerkers nu al genieten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim 100.000 mensen doen mee aan de demonstratie in Den Haag, meldt Oxfam Novib, een van de organisaties die het initiatief namen voor de betoging. "Premier Schoof weigert een rode lijn te trekken. Daarom doen wij het. Nederland blijft Israël onvoorwaardelijk steunen, ondanks schendingen van het internationaal recht en meer dan 50.000 doden in Gaza", aldus een verklaring.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste demonstranten die deelnemen aan het protest in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël zijn aangekomen bij het Vredespaleis. Dat meldt een ANP-verslaggever die meeloopt. Bij het Vredespaleis staan honderden mensen, net als de deelnemers aan het protest veelal ook in het rood gekleed, de demonstranten op te wachten.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Malieveld in Den Haag is zo langzamerhand leeggestroomd, nu de tienduizenden deelnemers aan het protest tegen het kabinetsbeleid rond Israël meelopen in een mars naar het Vredespaleis. Een ANP-verslaggever, die meeloopt in de mars, meldt dat mensen schreeuwend lopen. Ze roepen heel hard: "Kabinet schande, bloed aan je handen".
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De binnenstad van Eindhoven is vol, meldt de gemeente. Die roept op niet meer naar de stad te komen om de kampioenswedstrijd van PSV te kijken. Het is "enorm druk en alle kijkplekken rondom de schermen stromen vol", staat in een bericht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Malieveld in Den Haag staat vol met demonstranten tegen het kabinetsbeleid rond Israël, ziet een ANP-verslaggever. Ook de wegen eromheen staan vol. Ondertussen komen er nog altijd demonstranten aan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam gaat ervan uit dat het kabinet actie onderneemt tegen de Israëlische ambassadeur in Nederland Modi Ephraim. In het tv-programma Buitenhof zondag hekelde ze de reactie die de ambassadeur gaf op haar toespraak in de gemeenteraad afgelopen week. Daarin riep ze het kabinet op Israël tot de orde te roepen en "de gruwelijkheid van de mensenrechtenschendingen" in Gaza te veroordelen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven is de Markt vol. PSV-fans die de wedstrijd zondagmiddag in de stad willen zien, kunnen die ook volgen via schermen op andere locaties, meldt de organisatie. Bezoekers kunnen bijvoorbeeld naar het Stadhuisplein, waar de finale ook wordt uitgezonden.
1 uur geleden