ACM wil netbeheerders helpen om te gaan met personeelstekorten
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt met netbeheerders mogelijkheden om de impact van personeelstekorten te verkleinen. Vooral bij grote partijen als TenneT, Liander en Enexis leidt de schaarste aan technisch geschoold personeel nu namelijk tot vertraging in de uitvoering van projecten. Daardoor worden nieuwe aansluitingen bijvoorbeeld later aangelegd.
"We zien dat het probleem van personeelsschaarste echt een structureel probleem is bij netbeheerders", verklaart ACM-bestuurslid Manon Leijten. Ze geeft aan dat de netbeheerders zelf al allerlei initiatieven ondernemen om het euvel aan te pakken, bijvoorbeeld door samen te werken met technische opleidingen of door zelf scholing te organiseren.
In de tweede helft van vorig jaar heeft de marktwaakhond al verkennend onderzoek gedaan. Daaruit kwam naar voren dat de vraag naar technische krachten sterk is gestegen omdat de hoeveelheid werk voor netbeheerders veel groter is geworden vanwege de overgang naar duurzame energie. Volgens de ACM leidt de toegenomen vraag naar personeel alleen nog niet tot meer aanbod van nieuwe krachten omdat de uitstroom vanuit opleidingen niet meegroeit.
Problematiek bespreken
De toezichthouder wil de problematiek voortaan regelmatig met de netbeheerders bespreken. Daarnaast zal bekeken worden of het "mogelijk en wenselijk" is om in de regels extra prikkels en mogelijkheden in te bouwen om netbeheerders te helpen het probleem van personeelsschaarste te verkleinen.
Eerder deze week merkte de ACM al op dat netbeheerders scherpere keuzes moeten maken bij de uitbreiding van het elektriciteitsnet om de doelen van de overgang naar duurzame energie te halen. Dat zou de personeelsschaarste weliswaar niet oplossen, het kan er mogelijk wel voor zorgen dat de energietransitie minder wordt geraakt. Projecten die bijdragen aan verduurzaming zouden dan voorrang kunnen krijgen boven andere projecten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
3 uur geledenVOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.
5 uur geleden