Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM wil dat netbeheerders juten draadisolatie versneld vervangen

ACM wil dat netbeheerders juten draadisolatie versneld vervangen

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders moeten mogelijk onveilige juten isolatie van draden in woningen versneld vervangen. Met die boodschap komt de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

Enkele jaren terug heeft zich volgens de toezichthouder tijdens werkzaamheden in een meterkast een keer een elektrocutie voorgedaan. Hoewel het om een enkel voorval gaat, vond de ACM dit zo ernstig dat de autoriteit bij netbeheerders heeft aangedrongen om zo snel mogelijk met een aanpak te komen.

Er is onder meer gesproken met Netbeheer Nederland en de individuele partijen uit de branche. Hoewel de netbeheerders op basis van nader onderzoek geen acuut veiligheidsrisico hebben geconstateerd, gaan ze de onveilige juten bedrading waar nodig verwijderen. De komende jaren blijft de ACM de voortgang van de werkzaamheden door de netbeheerders volgen.

Wie wil uitzoeken of er juten isolatiemateriaal in zijn of haar huis aanwezig is, kan het beste kijken op de website van netbeheerders die specifiek gaat over veiligheid, www.energieveilig.nl. Met jute geïsoleerde elektrische bedrading zou herkenbaar zijn aan een matte en niet-gladde buitenkant met een geweven structuur van vezels. Dit in tegenstelling tot rubberen isolatie, die glad is en een licht glanzend oppervlak heeft.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

8 uur geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

10 uur geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

11 uur geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.

13 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

14 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

14 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

15 uur geleden