Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM spreekt energiebedrijven aan die stopten met modelcontracten

ACM spreekt energiebedrijven aan die stopten met modelcontracten

DEN HAAG (ANP) - Meerdere energiebedrijven waren recent tijdelijk gestopt met het aanbieden van modelcontracten, een soort standaarddeals voor onbepaalde tijd met variabele tarieven. Dat mag niet, en daarom heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) deze leveranciers hierop aangesproken. Inmiddels is het voor consumenten weer mogelijk om bij deze bedrijven zo'n contract af te sluiten.

De kwestie hangt samen met de sterk gestegen energieprijzen. Onlangs viel het kleinere energiebedrijf Welkom Energie om. De ongeveer 90.000 klanten zijn tijdelijk ondergebracht bij Eneco, die hen voor ten minste een maand een contract gaf op basis van de huidige hoge tarieven. Veel mensen gingen vervolgens zoeken naar mogelijkheden om voor de rest van het jaar nog niet van die hoge prijzen te hoeven betalen. Zo kwamen ze uit bij modelcontracten, waarvan de tarieven doorgaans maar twee keer per jaar wijzigen. Die leken door de bijzondere marktomstandigheden voordeliger dan andere contractvormen.

Verschillende energiebedrijven haalden hun modelcontracten echter tijdelijk uit de markt. Klanten die contact opnamen met een bedrijf om zo'n deal af te sluiten kregen bijvoorbeeld te horen dat het modelcontract "uitverkocht" was. Hierover waren verschillende meldingen binnengekomen bij de ACM, die vervolgens onderzoek deed en het nodig vond om op te treden. Welke partijen precies zijn aangesproken, wordt niet naar buiten gebracht.

De toezichthouder geeft aan dat een modelcontract niet altijd het voordeligste contract is. Maar energiebedrijven zijn sowieso verplicht om ze aan te bieden. Dat is om het voor consumenten makkelijker te maken om verschillende aanbieders met elkaar te vergelijken. Ook moeten energieleveranciers zorgen dat de tarieven van een modelcontract altijd op hun website te vinden zijn.

Meer uit Financieel

Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

2 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

3 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

14 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

16 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

18 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

19 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

20 uur geleden