Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: ook geen woekerwinsten Budget Thuis, Greenchoice en Engie

ACM: ook geen woekerwinsten Budget Thuis, Greenchoice en Engie

DEN HAAG (ANP) - Ook de energiebedrijven Budget Thuis, Greenchoice en Engie maken geen woekerwinsten dankzij de energiecrisis. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) zijn de tarieven die ze in het eerste kwartaal van dit jaar hanteerden namelijk niet onredelijk. Eerder kwam de toezichthouder al tot een vergelijkbare conclusie bij de drie grootste spelers op de Nederlandse markt, Eneco, Essent en Vattenfall.

De ACM dook in de tarieven omdat die veel hoger waren dan anders. Daardoor was vrees dat de bedrijven mogelijk misbruik maakten van de ongebruikelijke situatie op de energiemarkt door veel hogere marges te rekenen.

Maar dit blijkt volgens de ACM niet het geval. Verhoudingsgewijs was de winst niet hoger dan eerdere jaren. Dit komt doordat de energieleveranciers zelf ook veel geld kwijt zijn voor de inkoop van gas en elektriciteit. Ook moeten ze momenteel meer geld betalen om zich te verzekeren tegen risico’s op de onstuimige energiemarkt.

"Het vermoeden dat veel mensen hadden dat energieleveranciers de hoge prijzen zouden misbruiken om hun winsten op te schroeven is onjuist gebleken", zegt ACM-bestuursvoorzitter Martijn Snoep. "Nu de groothandelsprijzen voor energie verder dalen verwachten we wel dat de tarieven van leveranciers ook verder naar beneden gaan en niet blijven hangen op het prijsplafond. Dit houden wij scherp in de gaten", voegt hij toe.

Meer uit Financieel

Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna 12 jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

23 minuten geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

33 minuten geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

1 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

5 uur geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

5 uur geleden
Hof tikt EU op vingers over deel richtlijn minimumloon

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.

5 uur geleden
OpenAI verliest Duitse rechtszaak over auteursrechten liedjes

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.

6 uur geleden