Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM houdt extra toezicht op energiebedrijven na gestegen gasprijs

ACM houdt extra toezicht op energiebedrijven na gestegen gasprijs

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het toezicht op energieleveranciers intensiveren vanwege de flink gestegen gasprijs. De waakhond meldt dat enkele bedrijven de afgelopen dagen zijn gestopt met het aanbieden van vaste contracten. Maar leveranciers moeten altijd een variabel contract en een contract met een vaste prijs voor 1 jaar aanbieden, aldus de ACM.

De ACM controleert vanaf 1 april of leveranciers zich aan de verplichting houden. Een deel van de energieleveranciers zou inmiddels wel weer vaste contracten aanbieden. De waakhond gaat in gesprek met de andere bedrijven over hoe ze zo snel mogelijk wel de verplichte modelcontracten kunnen aanbieden.

De toezichthouder zegt niet om welke bedrijven het gaat.

Oorlog Midden-Oosten

De gasprijzen op de groothandelsmarkten zijn de afgelopen dagen flink gestegen als reactie op de oorlog in het Midden-Oosten. Omdat de contractprijzen de groothandelsprijzen volgen, ziet de ACM dat veel tarieven in korte tijd zijn gestegen. Ook bieden leveranciers minder korting aan, aldus de toezichthouder.

Energieleveranciers mogen zelf hun tarieven bepalen en hun kosten doorberekenen aan klanten. De toezichthouder houdt de tarieven in de gaten, maar benadrukt dat leveranciers bestand moeten zijn tegen plotselinge prijsschokken op de groothandelsmarkten en ervoor moeten zorgen dat zij aan hun verplichtingen kunnen voldoen. De komende tijd houdt de ACM de financiële positie van leveranciers ook extra in de gaten.

De ACM waarschuwt consumenten opnieuw voor misleidende verkoop van energiecontracten via de telefoon of aan de deur, "omdat marktpartijen ook misbruik kunnen maken van de huidige onzekere periode". De toezichthouder adviseert een aanbod altijd eerst rustig te vergelijken.

Meer uit Financieel

Grieken staken uit solidariteit met zeelieden in Perzische Golf

PIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.

21 minuten geleden
Koolmees: ongekend aantal onverwachte verstoringen voor reizigers

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.

25 minuten geleden
NS boekt voor het eerst sinds 2019 winst met vervoeren passagiers

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer winst gemaakt met het vervoeren van passagiers. De spoorvervoerder dankte dat resultaat aan prijsverhogingen voor treinkaartjes en abonnementen, een lichte toename van het aantal passagiers en kostenbesparingen.

29 minuten geleden
Nagel: ECB zeer waakzaam over impact inflatie door oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn "zeer waakzaam" over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie in de eurozone door de sterk stijgende energieprijzen. Dat zei de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel donderdag. Het is volgens hem nog wel te vroeg om te zeggen wat de gevolgen voor het rentebeleid van de ECB zijn door het conflict.

1 uur geleden
Emirates vliegt vrijdag van Dubai naar Schiphol

DUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt in de nacht van donderdag op vrijdag van Dubai naar Schiphol, omdat het luchtruim dan beperkt geopend zal zijn. De vlucht landt om 07.50 uur op Schiphol. De maatschappij zet in totaal honderd vluchten van en naar Dubai in op donderdag en vrijdag.

1 uur geleden
Europese gasprijs hervat stijging door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs heeft donderdag de sterkste stijging in jaren hervat door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden.

2 uur geleden
Recordinvestering Enexis in stroomnet, capaciteit blijft krap

DEN BOSCH (ANP) - Enexis heeft in 2025 een recordbedrag geïnvesteerd in het elektriciteitsnet, maar de vraag naar capaciteit groeit volgens Enexis sneller dan het netwerk kan worden uitgebreid. De netbeheerder, die de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg van elektriciteit voorziet, stak 1,9 miljard euro in de uitbreiding en verzwaring van het stroomnet.

3 uur geleden