Achtervolging na woningoverval eindigt in crash en drie aanhoudingen in Tholen
THOLEN - Een achtervolging van daders van een woningoverval in Ridderkerk leidt tot een crash en drie aanhoudingen in Tholen. Een verdachte kon direct na het ongeval aangehouden worden. Naar vier andere verdachten werd nog urenlang gezocht.
Bewoners van de Luchtenburgseweg werden rond 22.15 uur opgeschrikt door een witte Audi A1 die achtervolgd door vele politievoertuigen de straat op kwam gereden. Het voertuig kwam vervolgens tot stilstand tegen een paaltje, waarna die vijf inzittenden direct op de vlucht sloegen. De politie kon met getrokken vuurwapens direct één man naast de auto aanhouden. Voor de vier andere verdachten werd vervolgens een grote zoekactie op touw gezet. Twee van hen werden in de achtertuin van een woning aan de Burgemeester van Stapelestraat aangetroffen en aangehouden. De zoekactie werd rond 01.30 uur gestaakt, waardoor de politie nog altijd opzoek is naar twee van de vijf verdachten.
Tijdens de zoekactie was de hele wijk Stadszicht en de omliggende polder hermetisch afgesloten. Bewoners werden opgeroepen ramen en deuren gesloten te houden. Ook werd er door de politie een burgernetbericht uitgestuurd met de oproep om uit te kijken naar drie of vier lichtgetinten jonge mannen in donkere kleding.
De politie heeft diverse goederen in beslag genomen. Ook is er gezocht naar kogelhulzen. Het hele incident in Tholen is volgens de politie begonnen na een woningoverval in Ridderkerk. Daar drong rond 21.30 uur een groepje gewapende mannen zich een woning aan de Gouwestraat binnen. De mannen bedreigden vervolgens de bewoners met een vuurwapen, waarna ze er onder andere met de auto van de bewoners vandoor gingen. De politie kon de mannen echter al snel achterhalen en zette de achtervolging in. Hun vlucht liep via de A29 en de A4 naar de Luchtenburgseweg. Daar voelden agenten zich genoodzaakt enkele waarschuwingsschoten te lossen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Forum voor Democratie staat in maart voor het eerst op het stembiljet bij de gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. De partij maakt binnenkort bekend wie er op de kandidatenlijst komen te staan.
21 uur geledenWEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.
1 dag geledenTHOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.
2 dagen geledenTHOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
2 dagen geleden