Achtervolging na woningoverval eindigt in crash en drie aanhoudingen in Tholen
THOLEN - Een achtervolging van daders van een woningoverval in Ridderkerk leidt tot een crash en drie aanhoudingen in Tholen. Een verdachte kon direct na het ongeval aangehouden worden. Naar vier andere verdachten werd nog urenlang gezocht.
Bewoners van de Luchtenburgseweg werden rond 22.15 uur opgeschrikt door een witte Audi A1 die achtervolgd door vele politievoertuigen de straat op kwam gereden. Het voertuig kwam vervolgens tot stilstand tegen een paaltje, waarna die vijf inzittenden direct op de vlucht sloegen. De politie kon met getrokken vuurwapens direct één man naast de auto aanhouden. Voor de vier andere verdachten werd vervolgens een grote zoekactie op touw gezet. Twee van hen werden in de achtertuin van een woning aan de Burgemeester van Stapelestraat aangetroffen en aangehouden. De zoekactie werd rond 01.30 uur gestaakt, waardoor de politie nog altijd opzoek is naar twee van de vijf verdachten.
Tijdens de zoekactie was de hele wijk Stadszicht en de omliggende polder hermetisch afgesloten. Bewoners werden opgeroepen ramen en deuren gesloten te houden. Ook werd er door de politie een burgernetbericht uitgestuurd met de oproep om uit te kijken naar drie of vier lichtgetinten jonge mannen in donkere kleding.
De politie heeft diverse goederen in beslag genomen. Ook is er gezocht naar kogelhulzen. Het hele incident in Tholen is volgens de politie begonnen na een woningoverval in Ridderkerk. Daar drong rond 21.30 uur een groepje gewapende mannen zich een woning aan de Gouwestraat binnen. De mannen bedreigden vervolgens de bewoners met een vuurwapen, waarna ze er onder andere met de auto van de bewoners vandoor gingen. De politie kon de mannen echter al snel achterhalen en zette de achtervolging in. Hun vlucht liep via de A29 en de A4 naar de Luchtenburgseweg. Daar voelden agenten zich genoodzaakt enkele waarschuwingsschoten te lossen.
Meer uit Tholen
THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
11 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
14 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
17 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.
19 uur geledenTHOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
1 dag geledenTHOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is weer open voor het verkeer, meldt de Provincie Zeeland om 13.17 uur. De weg was vanochtend afgesloten nadat een vrachtwagen geschaard was door hevige sneeuwval.
1 dag geleden