Achterneef Poetin gekozen tot leider van kleine politieke partij
MOSKOU (ANP/RTR) - Een achterneef van de Russische president Vladimir Poetin is gekozen als leider van een kleine politieke partij. Roman Poetin hoopt op zetels bij de parlementsverkiezingen in Rusland volgend jaar.
Roman Poetin, zoon van een neef van de president, is op een congres van de partij Het Volk tegen Corruptie zondag gekozen als aanvoerder. Hij was vorige maand lid geworden.
Net als zijn bloedverwant in het Kremlin, heeft Roman Poetin bij de Russische veiligheidsdienst FSB gewerkt. De 42-jaar oude partijleider laat weten dat de in 2014 opgerichte partij zo'n 4000 actieve leden telt en in september meedoet met de regionale verkiezingen.
Brede achtergrond
De kersverse aanvoerder wordt door zijn partij aangeprezen als iemand met een brede achtergrond in de ambtenarij, politiek en het zakenleven. De partij wil corruptie bestrijden maar wil het beleid vanuit het Kremlin ongemoeid laten.
In maart meldde de Russische zakenkrant Kommersant dat Roman Poetin bezig was een andere politieke partij op te richten: Mensen van Zaken. Dat zou een rechts-conservatieve partij worden, gericht op ondernemers en kleine bedrijven. Destijds liet Poetin weten dat hij zijn politieke ambities niet had besproken met zijn machtige oudoom, maar dat hij ook geen problemen verwachtte.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
4 uur geleden