Achterneef Poetin gekozen tot leider van kleine politieke partij
MOSKOU (ANP/RTR) - Een achterneef van de Russische president Vladimir Poetin is gekozen als leider van een kleine politieke partij. Roman Poetin hoopt op zetels bij de parlementsverkiezingen in Rusland volgend jaar.
Roman Poetin, zoon van een neef van de president, is op een congres van de partij Het Volk tegen Corruptie zondag gekozen als aanvoerder. Hij was vorige maand lid geworden.
Net als zijn bloedverwant in het Kremlin, heeft Roman Poetin bij de Russische veiligheidsdienst FSB gewerkt. De 42-jaar oude partijleider laat weten dat de in 2014 opgerichte partij zo'n 4000 actieve leden telt en in september meedoet met de regionale verkiezingen.
Brede achtergrond
De kersverse aanvoerder wordt door zijn partij aangeprezen als iemand met een brede achtergrond in de ambtenarij, politiek en het zakenleven. De partij wil corruptie bestrijden maar wil het beleid vanuit het Kremlin ongemoeid laten.
In maart meldde de Russische zakenkrant Kommersant dat Roman Poetin bezig was een andere politieke partij op te richten: Mensen van Zaken. Dat zou een rechts-conservatieve partij worden, gericht op ondernemers en kleine bedrijven. Destijds liet Poetin weten dat hij zijn politieke ambities niet had besproken met zijn machtige oudoom, maar dat hij ook geen problemen verwachtte.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
52 minuten geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.
2 uur geleden