
Acht films in literatuurcompetitie Film by the Sea
VLISSINGEN - Er doen dit jaar acht films mee aan de film- en literatuurcompetitie van Film by the Sea.
Het gaat om ‘Daniel’, gebaseerd op het boek ‘Gegijzeld door IS’, ‘Deutschstunde’ naar de roman ‘De Duitse les’, ‘A dose of happiness’ naar het boek ‘'Fall and Salvation: The Confession of a Drug Addict', ‘The Painted Bird’ (foto) naar de gelijknamige roman, ‘Poppie Nongena’ dat is gebaseerd op ‘Die Swerfjaren’, ‘Undtagelsen’ waarvoor de roman ‘De uitzondering’ de basis is, ‘Shirley’ naar het boek met dezelfde titel en ‘Wendy’, een film die is gemaakt op basis van het boek ‘Peter and Wendy’.
Jury
De films worden beoordeeld door een vakjury, die onder leiding staat van filosoof en schrijver Stine Jensen.
Ook aan de Franstalige competitie ‘Vive le cinéma’ doen acht films mee, die worden bekeken en gerangschikt door een jury met Wim Millenaar aan de het hoofd.
Ceremonie
Naast deze twee wedstrijden zijn er prijzen van een jongeren- en (internationale) studentenjury en worden tijdens de Awards Ceremony de Storytel Awards en een Career Achievement Award uitgereikt.
Bijzonder
De 22e editie van Film by te Sea vindt plaats van 11 tot en met 20 september. Het is een bijzondere editie, want vanwege het coronavirus zijn er allerlei maatregelen genomen en extra activiteiten ontplooid. Zo zijn er voor het eerst festivalfilms te zien in de Zeeuwse filmhuizen en kunnen mensen thuis via Picl films uit het programma zien.
Meer uit Middelburg
OOSTKAPELLE - Een persoon is dinsdag per ambulance naar het ziekenhuis gebracht na een medische noodsituatie rond de middag in de Dorpsstraat in Oostkapelle.
15 uur geledenMIDDELBURG - Op zondag 6 juli vond in de Engelse Kerk Middelburg de feestelijke opening plaats van de tweede tentoonstellingsmaand van Zicht op Zeeland. De bezoekers genoten zichtbaar van de kunst, de sfeer en de ontmoetingen. De expositie is iedere dag, behalve maandag, geopend van 11.00-17.00 uur. Toegang is gratis.
19 uur geledenMIDDELBURG - Een man (20) uit het Belgische Sint-Niklaas is in de nacht van zondag op maandag opgepakt, omdat hij een bivakmuts droeg en een wapen bij zich had.
1 dag geledenMIDDELBURG - Temidden van alle kinderen namen juf Magda en juf Ineke afscheid van basisschool Cypressenhof in Middelburg-Zuid.
1 dag geledenVEERE - Diverse leden en vrijwilligers van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere organiseren gedurende de zomervakantie elke dinsdag een rommel- en curiosamarkt in clubgebouw 'Het Akkoord' van de muziekvereniging in Veere.
1 dag geledenVEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de Gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Addy Nieuwenhuize, galeriehouder van 'De Osseberg' in Grijpskerke.
2 dagen geledenWESTKAPELLE- De brandweer van Westkapelle en de politie van Walcheren zijn in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen na de melding van mogelijke brandstichting aan de Rijkesweg. Ter plaatse bleek dat er een buitenbrandje gewoed had. Deze hoefde enkel nog nageblust te worden. Rondom de plaats van het incident rook de brandweer een brandstof-olielucht, vermoedelijk afkomstig uit een voertuig. De politie heeft samen met de brandweer in de omgeving onderzoek verricht maar niets aangetroffen.
2 dagen geleden