Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Achmea waarschuwt voor hogere premies vanwege extreem weer

Achmea waarschuwt voor hogere premies vanwege extreem weer

ZEIST (ANP) - Achmea waarschuwt dat het steeds vaker voorkomen van extreem weer de premies van herverzekeraars opdrijft, waardoor de Nederlandse verzekeraar zelf met extra kosten te maken krijgt. "Dat een deel van die extra kosten wordt doorberekend in de premie voor klanten is onontkoombaar", zegt Achmea-topvrouw Bianca Tetteroo bij de presentatie van de halfjaarresultaten.

"Bijvoorbeeld de recente hagel in Italië en overstromingen in Slovenië. Voor Achmea ging het niet om grote schadebedragen. Maar je ziet wel dat de premies van herverzekeraars oplopen door de toenemende klimaatschade wereldwijd." Herverzekeraars zijn grote internationale partijen waar Achmea zich kan indekken tegen grote calamiteiten. Schade bij bijvoorbeeld kleinere stormen wordt over het algemeen niet herverzekerd, grote calamiteiten wel.

Volgens Tetteroo onderhandelt Achmea één keer per jaar over de premies die het zelf aan die herverzekeraars moet afdragen. "Dat is nu net weer gebeurd en de premies zijn met 10 procent gestegen." Om de premiestijging nog enigszins binnen de perken te houden heeft Achmea ervoor gekozen om het eigen risicobedrag op te voeren. Maar dat betekent wel dat het concern zelf meer risico loopt als het fout gaat, en dus meer geld achter de hand moet houden voor mogelijke tegenvallers.

Inflatie door hogere kosten

Sowieso lopen de kosten voor Achmea de laatste tijd op als gevolg van de hoge inflatie. Ook de kosten voor schadeherstel nemen namelijk toe doordat de prijzen overal omhoog gaan. Daarnaast zijn de personeelskosten gestegen.

De Achmea-topvrouw denkt dat het vaker voorkomen van extreem weer te maken heeft met de klimaatverandering. "Het is denk ik niet iets dat je kan keren, maar beperken van de schade kan wel." Ze benadrukt dat dat er veel aandacht voor duurzaamheid moet zijn. Ook preventieve maatregelen kunnen helpen tegen weerschade, bijvoorbeeld geen huizen meer bouwen in uiterwaarden en andere tuinaanleg.

Meer klanten

Achmea heeft volgens Tetteroo wel een goede eerste helft van het jaar achter de rug. De verzekeraar kreeg er meer klanten bij, deed goede zaken met beleggingen en wist zijn operationele resultaat met 69 procent op te voeren tot 405 miljoen euro. De totale schadelast was van januari tot en met juni lager dan vorig jaar doordat grote weercalamiteiten in Nederland, zoals in 2022 de februaristorm, in deze periode uitbleven. Het Turkse onderdeel van Achmea kreeg wel zo'n 6 miljoen euro aan schade voor de kiezen door de aardbevingen in dat land. "De werkelijke schadelast lag hoger; echter dat werd vergoed door een herverzekeraar."

Meer uit Financieel

KLM: uitspraak rechter over staking 'positief voor passagiers'

AMSTELVEEN (ANP) - Het verbod van de rechter in Amsterdam van een staking van KLM-grondpersoneel op Schiphol komende woensdagmiddag is "positief voor alle passagiers die volgende week woensdag met ons reizen en voor KLM als bedrijf". Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een reactie. "We kunnen nu onze operatie veilig blijven uitvoeren."

14 uur geleden
Rechter verbiedt staking van grondpersoneel KLM van woensdag

AMSTERDAM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag aanstaande woensdagmiddag niet acht uur lang staken, oordeelt de kortgedingrechter in Amsterdam. Daarmee gaat de rechter mee in het betoog van zowel KLM als Schiphol dat de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde actie te veel veiligheidsrisico's met zich meebrengt.

15 uur geleden
Martijn Snoep herbenoemd als bestuursvoorzitter ACM

AMSTERDAM (ANP) - Martijn Snoep is herbenoemd als bestuursvoorzitter van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De ministerraad heeft ingestemd met zijn herbenoeming die per 1 september ingaat. Snoep vormt samen met bestuursleden Manon Leijten en Martijn Ridderbos het bestuur van de toezichthouder.

15 uur geleden
AEX sluit lager in aanloop deadline importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers moesten het doen zonder richting uit Wall Street omdat de Amerikaanse aandelenmarkten dicht zijn voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Handelaren deden het verder voorzichtig aan nu de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump steeds dichterbij komt.

16 uur geleden
Kabinet wil Invest-NL en Invest International laten fuseren

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil de financieringsinstellingen Invest-NL en Invest International onder één dak brengen. De samenvoeging, waar al op werd voorgesorteerd in het regeerprogramma, moet een organisatie opleveren met meer schaalgrootte en slagvaardigheid. Dat schrijven de ministers Eelco Heinen (Financiën, VVD), Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) en Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) en staatssecretaris Hanneke Boerma (Buitenlandse Handel, NSC) aan de Tweede Kamer.

16 uur geleden
Schiphol waarschuwt voor onaanvaardbare risico's bij KLM-staking

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol waarschuwt dat de aangekondigde staking van KLM-grondpersoneel komende woensdag tot "onaanvaardbare risico's" leidt. Volgens een advocaat van Schiphol heeft de luchthaven de plannen van de vakbonden geanalyseerd. Daaruit is onder meer naar voren gekomen dat de parkeerplekken voor vliegtuigen aan de gates kunnen vollopen.

17 uur geleden
Bronnen: OPEC+ besluit zaterdag over nieuwe productieverhoging

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat zaterdag waarschijnlijk besluiten de olieproductie in augustus opnieuw te verhogen, met 411.000 vaten per dag. Dat meldden bronnen bij de OPEC+ aan persbureau Reuters. Die onlinevergadering zou eigenlijk op zondag plaatsvinden, maar zou zijn vervroegd naar zaterdag.

17 uur geleden