Accountantsorganisatie BDO krijgt boete van 1,3 miljoen euro
EINDHOVEN (ANP) - Accountantsorganisatie BDO heeft een boete van 1,3 miljoen euro gekregen voor het overtreden van een antiwitwaswet. Dit bevestigt topman René Nelis na berichtgeving door Het Financieele Dagblad (FD). BDO gaat in bezwaar tegen het besluit.
De boete is begin deze maand opgelegd door toezichthouder Bureau Financieel Toezicht (BFT), meldt Nelis. BDO zou zich niet hebben gehouden aan de Wet ter voorkoming van witwassen en financiering van terrorisme (Wwft). "Wij menen dat het BFT in het boetebesluit het wettelijk kader van de Wwft op diverse punten lijkt te hebben verlaten. BDO kan zich dus niet vinden in de kwalificatie die het BFT aan de vermeende overtreding heeft gegeven, noch in de daarvan afgeleide boeteoplegging", aldus Nelis.
Wat de toezichthouder bij het besluit precies fout heeft gedaan in de ogen van de accountantsorganisatie is niet duidelijk. Nelis wil verder niets zeggen over de boete.
Ongebruikelijke transactie
Het is de hoogste boete die de toezichthouder ooit heeft uitgedeeld, bevestigt BFT-directeur Yolanda de Groot. Volgens BFT had BDO een ongebruikelijke transactie die bestond uit drie stortingen in 2019 en 2020 van in totaal 6,2 miljoen euro moeten melden bij de Financial Intelligence Unit (FIU). Dat is het meldpunt dat in Nederland mogelijk verdachte transacties analyseert, die wellicht te maken hebben met witwassen of criminaliteit.
Het FD schreef woensdag op basis van ingewijden dat de boete gaat over werk dat BDO deed als accountant van voetbalclub Vitesse en een holding van de Russische oud-eigenaar van de club Valeri Ojf. Er zouden onduidelijke geldstromen zijn geweest rond Ojf. De Groot wil niet zeggen om welke partijen het gaat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.
4 uur geleden