Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Accountantsorganisatie BDO krijgt boete van 1,3 miljoen euro

Accountantsorganisatie BDO krijgt boete van 1,3 miljoen euro

EINDHOVEN (ANP) - Accountantsorganisatie BDO heeft een boete van 1,3 miljoen euro gekregen voor het overtreden van een antiwitwaswet. Dit bevestigt topman René Nelis na berichtgeving door Het Financieele Dagblad (FD). BDO gaat in bezwaar tegen het besluit.

De boete is begin deze maand opgelegd door toezichthouder Bureau Financieel Toezicht (BFT), meldt Nelis. BDO zou zich niet hebben gehouden aan de Wet ter voorkoming van witwassen en financiering van terrorisme (Wwft). "Wij menen dat het BFT in het boetebesluit het wettelijk kader van de Wwft op diverse punten lijkt te hebben verlaten. BDO kan zich dus niet vinden in de kwalificatie die het BFT aan de vermeende overtreding heeft gegeven, noch in de daarvan afgeleide boeteoplegging", aldus Nelis.

Wat de toezichthouder bij het besluit precies fout heeft gedaan in de ogen van de accountantsorganisatie is niet duidelijk. Nelis wil verder niets zeggen over de boete.

Ongebruikelijke transactie

Het is de hoogste boete die de toezichthouder ooit heeft uitgedeeld, bevestigt BFT-directeur Yolanda de Groot. Volgens BFT had BDO een ongebruikelijke transactie die bestond uit drie stortingen in 2019 en 2020 van in totaal 6,2 miljoen euro moeten melden bij de Financial Intelligence Unit (FIU). Dat is het meldpunt dat in Nederland mogelijk verdachte transacties analyseert, die wellicht te maken hebben met witwassen of criminaliteit.

Het FD schreef woensdag op basis van ingewijden dat de boete gaat over werk dat BDO deed als accountant van voetbalclub Vitesse en een holding van de Russische oud-eigenaar van de club Valeri Ojf. Er zouden onduidelijke geldstromen zijn geweest rond Ojf. De Groot wil niet zeggen om welke partijen het gaat.

Meer uit Financieel

Oplaaiend conflict rond Iran zorgt voor verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.

17 minuten geleden
Grote vleesverwerker JBS zwakt klimaatambitie fors af

AMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.

29 minuten geleden
Amsterdams techbedrijf Mews schrapt 15 procent van de banen om AI

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.

3 uur geleden
Oorlogsretoriek rond Iran zet Europese beurzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.

4 uur geleden
Rusland verbiedt export van diesel om tekorten te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.

4 uur geleden
Legere schappen in Jumbo's door probleem distributiecentrum

VEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.

5 uur geleden
Radicaal-rechts in EU probeert digitale euro tegen te houden

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement stemt donderdag over de invoering van de digitale euro en de door het parlement gewenste voorwaarden. Die stemming is aangevraagd door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa. Hoogstwaarschijnlijk strandt hun poging om de invoering ervan tegen te houden dan wel te vertragen, omdat zich een meerderheid aftekent voor de digitale euro.

6 uur geleden