Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Accountantsorganisatie BDO krijgt boete van 1,3 miljoen euro

Accountantsorganisatie BDO krijgt boete van 1,3 miljoen euro

EINDHOVEN (ANP) - Accountantsorganisatie BDO heeft een boete van 1,3 miljoen euro gekregen voor het overtreden van een antiwitwaswet. Dit bevestigt topman René Nelis na berichtgeving door Het Financieele Dagblad (FD). BDO gaat in bezwaar tegen het besluit.

De boete is begin deze maand opgelegd door toezichthouder Bureau Financieel Toezicht (BFT), meldt Nelis. BDO zou zich niet hebben gehouden aan de Wet ter voorkoming van witwassen en financiering van terrorisme (Wwft). "Wij menen dat het BFT in het boetebesluit het wettelijk kader van de Wwft op diverse punten lijkt te hebben verlaten. BDO kan zich dus niet vinden in de kwalificatie die het BFT aan de vermeende overtreding heeft gegeven, noch in de daarvan afgeleide boeteoplegging", aldus Nelis.

Wat de toezichthouder bij het besluit precies fout heeft gedaan in de ogen van de accountantsorganisatie is niet duidelijk. Nelis wil verder niets zeggen over de boete.

Ongebruikelijke transactie

Het is de hoogste boete die de toezichthouder ooit heeft uitgedeeld, bevestigt BFT-directeur Yolanda de Groot. Volgens BFT had BDO een ongebruikelijke transactie die bestond uit drie stortingen in 2019 en 2020 van in totaal 6,2 miljoen euro moeten melden bij de Financial Intelligence Unit (FIU). Dat is het meldpunt dat in Nederland mogelijk verdachte transacties analyseert, die wellicht te maken hebben met witwassen of criminaliteit.

Het FD schreef woensdag op basis van ingewijden dat de boete gaat over werk dat BDO deed als accountant van voetbalclub Vitesse en een holding van de Russische oud-eigenaar van de club Valeri Ojf. Er zouden onduidelijke geldstromen zijn geweest rond Ojf. De Groot wil niet zeggen om welke partijen het gaat.

Meer uit Financieel

Nvidia daalt op Wall Street na toestemming chipverkoop aan China

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse regering heeft het chipconcern toestemming gegeven om zijn H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Volgens president Donald Trump ontvangt de Amerikaanse regering in ruil daarvoor 25 procent van de verkoopopbrengst. Het aandeel Nvidia zakte 0,6 procent.

16 minuten geleden
Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

54 minuten geleden
Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

1 uur geleden
Meer controles op wat voor voedsel de Europese Unie binnenkomt

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten het aantal controles op de import van voedsel opschroeven, als het aan Brussel ligt. De Europese Commissie presenteert dinsdag een plan waarin staat dat ze het aantal controles op voedselveiligheid en -kwaliteit wil verdubbelen in landen buiten de EU waaruit voedsel wordt geïmporteerd. Ook wil de Commissie dat lidstaten zelf vaker (33 procent meer) controleren of het voedsel dat via hun grenzen binnenkomt aan de voedselkwaliteitseisen van de Unie voldoet.

1 uur geleden
TurkStream-exploitant van Nederland naar Hongarije, zegt minister

MOSKOU (ANP/RTR) - Het bedrijf dat de TurkStream-pijpleiding tussen Rusland en Turkije beheert, verhuist van Nederland naar Hongarije. Dat zei de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó tijdens zijn bezoek aan Moskou.

3 uur geleden
Milan Nedeljkovic volgt Oliver Zipse op als topman BMW

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.

3 uur geleden
Luchtvaartsector verwacht recordaantal passagiers in 2026

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Internationale luchtvaartmaatschappijen verwachten in 2026 in totaal 5,2 miljard passagiers te vervoeren. Dat is een nieuw record, meldt de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA. Ook verwachten wereldwijde luchtvaartmaatschappijen volgend jaar een recordwinst van 41 miljard dollar (ruim 35 miljard euro).

4 uur geleden