Accountantsorganisatie BDO krijgt boete van 1,3 miljoen euro
EINDHOVEN (ANP) - Accountantsorganisatie BDO heeft een boete van 1,3 miljoen euro gekregen voor het overtreden van een antiwitwaswet. Dit bevestigt topman René Nelis na berichtgeving door Het Financieele Dagblad (FD). BDO gaat in bezwaar tegen het besluit.
De boete is begin deze maand opgelegd door toezichthouder Bureau Financieel Toezicht (BFT), meldt Nelis. BDO zou zich niet hebben gehouden aan de Wet ter voorkoming van witwassen en financiering van terrorisme (Wwft). "Wij menen dat het BFT in het boetebesluit het wettelijk kader van de Wwft op diverse punten lijkt te hebben verlaten. BDO kan zich dus niet vinden in de kwalificatie die het BFT aan de vermeende overtreding heeft gegeven, noch in de daarvan afgeleide boeteoplegging", aldus Nelis.
Wat de toezichthouder bij het besluit precies fout heeft gedaan in de ogen van de accountantsorganisatie is niet duidelijk. Nelis wil verder niets zeggen over de boete.
Ongebruikelijke transactie
Het is de hoogste boete die de toezichthouder ooit heeft uitgedeeld, bevestigt BFT-directeur Yolanda de Groot. Volgens BFT had BDO een ongebruikelijke transactie die bestond uit drie stortingen in 2019 en 2020 van in totaal 6,2 miljoen euro moeten melden bij de Financial Intelligence Unit (FIU). Dat is het meldpunt dat in Nederland mogelijk verdachte transacties analyseert, die wellicht te maken hebben met witwassen of criminaliteit.
Het FD schreef woensdag op basis van ingewijden dat de boete gaat over werk dat BDO deed als accountant van voetbalclub Vitesse en een holding van de Russische oud-eigenaar van de club Valeri Ojf. Er zouden onduidelijke geldstromen zijn geweest rond Ojf. De Groot wil niet zeggen om welke partijen het gaat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
10 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
11 uur geleden