AC Milan klopt AS Roma met hoofdrol voor Ibrahimovic
ROME (ANP) - Met een hoofdrol voor Zlatan Ibrahimovic heeft AC Milan zondagavond AS Roma met 2-1 verslagen. De 40-jarige Zweed scoorde, zag een doelpunt afgekeurd worden en was het slachtoffer van een overtreding die zijn ploeg een strafschop opleverde. Door de zege blijft Milan tweede achter Napoli, met beide 31 punten uit elf wedstrijden.
Ibrahimovic stond, door blessures gehinderd, pas voor de tweede keer dit seizoen in de basis. Ook zonder de Zweed loopt het goed voor de ploeg van coach Stefano Pioli, maar de aanvaller brengt altijd iets extra's. In de 25e minuut zette hij Milan uit een vrije trap op voorsprong. Ibrahimovic schoot de bal hard langs de muur in de rechterhoek, die eigenlijk voor doelman Rui Patrício was. Het was zijn 400e doelpunt in alle clubcompetities waarin hij is uitgekomen.
Nog voor rust leek Rafael Leão voor de 2-0 te zorgen, maar Ibrahimovic had de assist in buitenspelpositie gegeven. Na rust zag hij zijn doelpunt afgekeurd worden waarna Ibrahimovic door Roger Ibañez niet veel later omver werd gelopen met een strafschop tot gevolg. De Zweed liet de klus over aan Franck Kessié, die beheerst raak schoot: 0-2.
Een tweede gele kaart voort Theo Hernández zorgde ervoor dat Milan de laatste 25 minuten met tien man verder moest. Roma, met Rick Karsdorp in de basis, profiteerde pas in de extra tijd via Stephan El Shaarawy.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
2 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
4 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
4 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
6 uur geleden