AC Milan klopt AS Roma met hoofdrol voor Ibrahimovic
ROME (ANP) - Met een hoofdrol voor Zlatan Ibrahimovic heeft AC Milan zondagavond AS Roma met 2-1 verslagen. De 40-jarige Zweed scoorde, zag een doelpunt afgekeurd worden en was het slachtoffer van een overtreding die zijn ploeg een strafschop opleverde. Door de zege blijft Milan tweede achter Napoli, met beide 31 punten uit elf wedstrijden.
Ibrahimovic stond, door blessures gehinderd, pas voor de tweede keer dit seizoen in de basis. Ook zonder de Zweed loopt het goed voor de ploeg van coach Stefano Pioli, maar de aanvaller brengt altijd iets extra's. In de 25e minuut zette hij Milan uit een vrije trap op voorsprong. Ibrahimovic schoot de bal hard langs de muur in de rechterhoek, die eigenlijk voor doelman Rui Patrício was. Het was zijn 400e doelpunt in alle clubcompetities waarin hij is uitgekomen.
Nog voor rust leek Rafael Leão voor de 2-0 te zorgen, maar Ibrahimovic had de assist in buitenspelpositie gegeven. Na rust zag hij zijn doelpunt afgekeurd worden waarna Ibrahimovic door Roger Ibañez niet veel later omver werd gelopen met een strafschop tot gevolg. De Zweed liet de klus over aan Franck Kessié, die beheerst raak schoot: 0-2.
Een tweede gele kaart voort Theo Hernández zorgde ervoor dat Milan de laatste 25 minuten met tien man verder moest. Roma, met Rick Karsdorp in de basis, profiteerde pas in de extra tijd via Stephan El Shaarawy.
Meer uit Voetbal
KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
3 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
8 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
15 uur geleden