AC Milan en AS Roma doen Corriere in de ban
MILAAN (ANP) - Journalisten van de Italiaanse sportkrant Corriere dello Sport zijn tot het einde van het jaar niet meer welkom op de trainingscomplexen van AC Milan en AS Roma. Beide voetbalclubs reageren daarmee op het artikel van vrijdag in die krant waarin de kop 'Black Friday' prijkt bij het openingsverhaal over de aanstaande topper tussen Internazionale en AS Roma. Daarbij staan foto's van de donkere spelers Romelu Lukaku en Chris Smalling.
Het artikel, volgens de krant juist onschuldig bedoeld, kreeg meteen al veel kritiek. Fare, de Europese beweging die zich inzet om discriminatie in het voetbal te bestrijden, vond dat de kop racisme voedt. Inter en AS Roma namen meteen afstand van de kop en keerden zich op social media tegen racisme. "Voetbal is passie, cultuur en broederschap. We zijn en blijven tegen elke vorm van discriminatie", twitterde Inter.
Maar nota bene stadgenoot AC Milan en AS Roma gaan nu verder. In een statement verklaren beide clubs journalisten van de krant te weren. "Wij vinden dat spelers, clubs en media naast elkaar moeten staan in de strijd tegen racisme. We moeten allemaal zorgvuldig zijn in de woorden die we kiezen en de boodschap die we afgeven", melden ze in een verklaring. "In antwoord op het bewuste artikel hebben Milan en Roma besloten de Corriere dello Sport te bannen van onze trainingscomplexen voor de rest van het jaar, terwijl onze spelers in die periode geen interviews zullen geven aan deze krant. Omdat we begrepen hebben dat de krant eigenlijk juist een anti-racisme boodschap wilde uitdragen geldt deze maatregel slechts voor deze maand."
Domme kop
Volgens de Corriere was de kop 'Black Friday' "tot gif gemaakt door moralisten. Het was bedoeld als lof voor verschil."
De Belg Lukaku zei nooit eerder "zo'n domme kop" boven een artikel te hebben gezien. Smalling noemde de kop "verkeerd en bijzonder ongevoelig". De Engelse verdediger hoopt dat de journalisten inzien wat voor impact hun woorden kunnen hebben.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
56 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
5 uur geleden