Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AC Milan en AS Roma doen Corriere in de ban

AC Milan en AS Roma doen Corriere in de ban

MILAAN (ANP) - Journalisten van de Italiaanse sportkrant Corriere dello Sport zijn tot het einde van het jaar niet meer welkom op de trainingscomplexen van AC Milan en AS Roma. Beide voetbalclubs reageren daarmee op het artikel van vrijdag in die krant waarin de kop 'Black Friday' prijkt bij het openingsverhaal over de aanstaande topper tussen Internazionale en AS Roma. Daarbij staan foto's van de donkere spelers Romelu Lukaku en Chris Smalling.

Het artikel, volgens de krant juist onschuldig bedoeld, kreeg meteen al veel kritiek. Fare, de Europese beweging die zich inzet om discriminatie in het voetbal te bestrijden, vond dat de kop racisme voedt. Inter en AS Roma namen meteen afstand van de kop en keerden zich op social media tegen racisme. "Voetbal is passie, cultuur en broederschap. We zijn en blijven tegen elke vorm van discriminatie", twitterde Inter.

Maar nota bene stadgenoot AC Milan en AS Roma gaan nu verder. In een statement verklaren beide clubs journalisten van de krant te weren. "Wij vinden dat spelers, clubs en media naast elkaar moeten staan in de strijd tegen racisme. We moeten allemaal zorgvuldig zijn in de woorden die we kiezen en de boodschap die we afgeven", melden ze in een verklaring. "In antwoord op het bewuste artikel hebben Milan en Roma besloten de Corriere dello Sport te bannen van onze trainingscomplexen voor de rest van het jaar, terwijl onze spelers in die periode geen interviews zullen geven aan deze krant. Omdat we begrepen hebben dat de krant eigenlijk juist een anti-racisme boodschap wilde uitdragen geldt deze maatregel slechts voor deze maand."

Domme kop

Volgens de Corriere was de kop 'Black Friday' "tot gif gemaakt door moralisten. Het was bedoeld als lof voor verschil."

De Belg Lukaku zei nooit eerder "zo'n domme kop" boven een artikel te hebben gezien. Smalling noemde de kop "verkeerd en bijzonder ongevoelig". De Engelse verdediger hoopt dat de journalisten inzien wat voor impact hun woorden kunnen hebben.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

51 minuten geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

54 minuten geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

1 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

1 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

4 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

5 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

5 uur geleden