
AC Milan en AC Monza herdenken 'onvergetelijke' Berlusconi
MILAAN (ANP) - De Italiaanse topclub AC Milan herdenkt voormalig clubeigenaar Silvio Berlusconi die maandag op 86-jarige leeftijd is overleden. Milan noemt de oud-premier "onvergetelijk". Ook AC Monza, de club waar Berlusconi mede-eigenaar van was, laat weten dat hij een niet op te vullen leegte achterlaat.
"Dank u, meneer de voorzitter. U bent altijd bij ons", laat AC Milan weten. De club zegt diep bedroefd te zijn en betuigt familie en alle betrokkenen medeleven.
Berlusconi was van 1986 tot en met 2017 eigenaar van de 'Rossoneri'. De club won in die jaren 29 prijzen waaronder acht Italiaanse landstitels en vijf keer de Champions League of voorloper, de Europa Cup1. Milan haalde onder Berlusconi in de jaren 80 het Nederlands trio Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard binnen. Met de drie Nederlanders won Milan in 1989 en 1990 de Europa Cup 1.
Serie A
AC Monza, de club die Berlusconi en zijn zakenpartner Adriano Galliani in 2018 kochten na de verkoop van Milan, rouwt om het overlijden van Berlusconi. "Een leegte die nooit zal worden opgevuld, voor altijd bij ons. Bedankt voor alles, voorzitter", aldus de club die dit seizoen als elfde eindigde in de Serie A.
Toen Berlusconi eigenaar werd van Monza, speelde de club nog in de Serie C, het derde niveau in het Italiaanse voetbal. De club speelde afgelopen seizoen voor het eerst in de clubhistorie in de Serie A.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de inhaalwedstrijd tegen Osasuna gewonnen (3-0). De club staat nu alleen op kop van La Liga, met een voorsprong van 3 punten op het als tweede geklasseerde Real Madrid.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de halve finale van de Champions League. De international van Oranje was met haar ploeg ook in het thuisduel veel te sterk voor VfL Wolfsburg (6-1). FC Barcelona won vorige week de uitwedstrijd met 4-1.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ricky van Wolfswinkel speelt ook komend seizoen voor FC Twente. De 36-jarige aanvaller heeft zijn contract bij de club uit Enschede met een jaar verlengd.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Bij PSV gelden verder geen restricties naar aanleiding van de tbc-besmetting binnen de selectie. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub gemeld op de eigen website. Het gaat om de Spaanse spits Lucas Pérez.
10 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA is een onderzoek begonnen naar Kylian Mbappé, Vinícius Júnior, Antonio Rüdiger en Dani Ceballos. De vier spelers van Real Madrid zouden zich twee weken geleden onfatsoenlijk hebben gedragen na de return tegen Atlético Madrid in de achtste finale van de Champions League.
10 uur geledenMONTSERRAT (ANP) - Primoz Roglic (Red Bull - Bora-hansgrohe) heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië van Sant Vicenç de Castellet naar Montserrat gewonnen. De Sloveense wielrenner won de rit van 188,7 kilometer met een klim op de laatste 9 kilometer op weg naar het beroemde klooster. Roglic nam de leiding in het klassement over van Juan Ayuso met wie hij in tijd gelijk staat.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Een Spaanse aanklager heeft een celstraf van 15,5 jaar tegen Ángel María Villar geëist. De voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond zou zich schuldig hebben gemaakt aan corruptie en verduistering.
11 uur geleden