AC Milan en AC Monza herdenken 'onvergetelijke' Berlusconi
MILAAN (ANP) - De Italiaanse topclub AC Milan herdenkt voormalig clubeigenaar Silvio Berlusconi die maandag op 86-jarige leeftijd is overleden. Milan noemt de oud-premier "onvergetelijk". Ook AC Monza, de club waar Berlusconi mede-eigenaar van was, laat weten dat hij een niet op te vullen leegte achterlaat.
"Dank u, meneer de voorzitter. U bent altijd bij ons", laat AC Milan weten. De club zegt diep bedroefd te zijn en betuigt familie en alle betrokkenen medeleven.
Berlusconi was van 1986 tot en met 2017 eigenaar van de 'Rossoneri'. De club won in die jaren 29 prijzen waaronder acht Italiaanse landstitels en vijf keer de Champions League of voorloper, de Europa Cup1. Milan haalde onder Berlusconi in de jaren 80 het Nederlands trio Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard binnen. Met de drie Nederlanders won Milan in 1989 en 1990 de Europa Cup 1.
Serie A
AC Monza, de club die Berlusconi en zijn zakenpartner Adriano Galliani in 2018 kochten na de verkoop van Milan, rouwt om het overlijden van Berlusconi. "Een leegte die nooit zal worden opgevuld, voor altijd bij ons. Bedankt voor alles, voorzitter", aldus de club die dit seizoen als elfde eindigde in de Serie A.
Toen Berlusconi eigenaar werd van Monza, speelde de club nog in de Serie C, het derde niveau in het Italiaanse voetbal. De club speelde afgelopen seizoen voor het eerst in de clubhistorie in de Serie A.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
17 minuten geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
47 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
13 uur geleden